News

Home Back

Friday night's District 32 wrestling results

Absegami High School, 5 p.m. today

106 pounds

Prelims—(8) Kelvin Siem, Absegami p. (9) Joey Curtis, Middle Township 3:30; (7) Dustin Oves, Ocean City md. (10) Dean Mazza, Cedar Creek 12-1.

First round—(1) Patrick D’Arcy Holy Spirit p.(8) Siem 2:53;(4) Justin Bishop, Mainland d. (5) Kevin Thomas, EHT 8-1; (3) Eric Pruszinski, Lower Cape May p. (6) Gavin Chai, Oakcrest :58; (2) Collin Donahue, St. Augustine p. (7) Oves 2:46.

113

Prelims—(8) Anthony Verna, EHT p. (9) Sean Stabile, Oakcrest 5:23;(6) Frank Trifiletti, Mainland p. (11) Josh Rhile, Middle Township 1:44; (7) John Swift, Atlantic City p. (10) Tyshonn Williams, Cedar Creek 4:55.

First round—(1) Zach Hicks, Lower Cape May p. (8) Verna :32; (5) Reid White, St. Augustine p. (4) Jeremiah Johnson, Ocean City 4:34; (3) Luis Rivera , Buena p. (6)Trifiletti 2:57; (2) Yanni Patsaros, Absegami p. (7)Swift :24.

120

Prelims— (8) Carlos Rivera, Cedar Creek md. (9) Ryan Hoke, Holy Spirit 11-1;(6) John DiNofrio, Mainland d. (11) Shane Morgan, EHT 5-2; (7) Miles Townsend, Oakcrest md. (10) Sam Cohen, Atlantic City 9-1.

First round—(1) Tom Gattinella, St. Augustine p. (8) Rivera :48; (4) Sal Marandino, Buena d. (5) Chris D’Alfonso, Absegami 3-1; (3) Kenny Dale, Middle Township md. (6)DiNofrio8-0; (2) Zach Valcarce, Lower Cape May p. (7)Townsend 2:57.

126

Prelims—(8) Adam Cabrera, Lower Cape May d. (9) Jake Tuso, Ocean City 6-1; (6) Brendon Islinger, Mainland d. (11) Patrick Williams, Middle 6-1;(7)Isaiah Johnson, Atlantic City d. (10) Nathan Colombini, EHT 8-3.

First round—(1) Billy Ward, Buena p. (8)Cabrera :38;(4) Austen McGinnis, Cedar Creek p. (5) Chris Harvey, Absegami 1:28; (3) Conor Stabile, Oakcrest md. (6) Islinger 15-4; (2) Edward Donahue md. (7) Johnson 14-1.

132

Prelims—(8) Noah Gormersall, Lower Cape May p. (9) Justin Walsh, Mainland 3:58;(6)Brandon Curtis, Middle p. (11) Nasjir McCoy, Oakcrest 1:36; (7) Elijah Johnson, Atlantic City p.(10) Kevin Vazquez, Absegami 4:22.

First round—(1) Shawn Bryant, EHT p. (8)Gormersall 1:59; (4) Cliff Owens, Ocean City p. (5) Matthew Jiampetti , Cedar Creek 5:28; (3) Chaz Bramble, Buena tf. (6) Curtis 16-1;(2) Jarred Hodges, St. Augustine d. (7)Johnson 6-2.

138

Prelims— (8) Caleb Justis-Stain, EHT d. (9) Michael Harkin, Lower Cape May 7-6; (7) Jacob Kershaw, Middle d. (10) Vinny Levin, Ocean City 7-6.

First round—(1) Eric Hanusewicz, Cedar Creek d. (8)Justis-Stain 8-1; (5) Nick Clark, St. Augustine d. (4) Garrett Ewing, Mainland 5-2; (3) Jarett Pierotti, Buena d. (6) Youqi Kokulo, Absegami 8-5; (2) Brandon Bower, Holy Spirit p. (7) Kershaw :46.

145

Prelims—(8) Aaron Denesvich, St. Augustine p. (9) Aaron Solomon, Cedar Creek 4:29;(5)Luke Demore, Ocean City p. (12) Tyrell Hebron, Middle 1:07; (6) Giancarlo Martinez, Atlantic City d. (11) Austin Amato, Mainland 11-4; (7) Rece Thompson, EHT md. (10) Matthew Tull, Oakcrest 11-2

First round—(1) Dillan Berghof, Buena p. (8)Denesvich 1:08; (4) Ty Alteri , Lower Cape May p. (5)Demore 1:44; (3) Ed Sooy, Holy Spirit p. (6)Martinez 1:26; (2) John Willette, Absegami p. (7)Thompson 2:41.

152

Prelims—(9) Travis Thompson, Buena d. (8) Daniel Ramirez, Holy Spirit 10-5; (10) James Bower, EHT d. (7) Jeremy Grund, Ocean City 2-1; (6)Robert Mears, Absegami p. (11) Christopher Heitzer, Cedar Creek 2:47.

First round—(1) John Mallett, Middle md. (9) Thompson 14-1; (4) Jackson Sole, Lower Cape May d. (5) Kyle Murrey, Cedar Creek 12-7; (3) Joseph Cutugno, Atlantic City d. (6) Mears 10-5; (2) John Fitzpatrick, Mainland p. (10) Bower :56.

160

Prelims—(9) Vincent Varallo, Ocean City d. (8) Colin O’Hara, Mainland 8-5; (7) Andrew Gabros, Absegami d. (10) John Campbell, Lower Cape May 6-5.

First round—(1) Cesar Balmaceda, Atlantic City tf. (9) Varallo 17-0; (4) James Brady, St. Augustine p. (5) Kris Albert, Buena 4:19; (3) Bryan Bellace Cedar Creek md.(6) Jake Canter, Middle 12-1; (2) James Ingersol, EHT md.(7) Gabros 13-2.

170

Prelims—(9) Nick Palmer, Atlantic City p. (8)Nick Kostiuk, EHT 3:26; (7) Elijah Brown, Buena p. (10) Shawn Garry, Holy Spirit 3:30.

First round—(1) Cooper Gallagher, Ocean City p. (9) Palmer 3:03;(4) Stacey Solomon, Cedar Creek d. (5) Alvin Mears , Absegami 7-4; (3) Tim Lenzsch, Mainland d. (6) John Mooers, Middle 10-5; (2) Tyler Sentman, St. Augustine p. (7)Brown 1:52.

182

Prelims—(8) Nicholas Mille, Absegami p. (9) Barry Edwards, Middle 4:32.

First round—(1) John Benard, Oakcrest won by forfeit; (4) Eric Wollerman, EHT tf. (5) Kolin Roberts, Mainland 16-0;(3) Lierena Percy, Atlantic City md. (6) Joe Fabrizio, Buena 17-6;(2) Frank Zeigler , Lower Cape May p. (7) Jose Quinones, Cedar Creek :31.

195

Prelims—(8) Nick Sherman, Buena p. (9) Eugene Tartaglione, Mainland :51;(6) Demetrius Campbell, EHT p. (11) Jeff Payne, Ocean City :44; (7)LaQuan Brown, Oakcrest d. (10) Amaury Ortiz, Atlantic City 4-2.

First round—(1) Cory Damiana, Lower Cape May p. (8)Sherman :41;(4) William Sanz, Absegami p. (5) James Loftus, Middle 1:33; (3) Cory Pietrzyk, St. Augustine md. (6)Campbell 14-2; (2) Thomas Rheault, Cedar Creek p. (7)Brown 1:47.

220

Prelims— (8) Zach Hagan, Lower Cape May d. (9) David Evans, Mainland 9-7;(6)Harry Wozunk, Middle d. (11) Matt Hoke, Holy Spirit 7-6; (7) Omar Hayatt, Atlantic City d. (10) Patrick Russomanno, St. Augustine 6-3.

First round—(1) Nigel Toussaint, EHT p. (8)Hagan 1:21;(4) Tiger Kirvay, Absegami p. (5) Benjamin Keating, Cedar Creek 1:05; (3) Ty Warren, Buena tf. (6)Wozunk 16-1; (2) Josh Johnson, Ocean City p. (7) Hayatt :47.

285

Prelims—(8)Christopher Brown, Cedar Creek injury default (9)Jason Viola, Middle 4:19; (7)Clint Pearson, Ocean City p. (10)Connor Dindack, Oakcrest 1:22.

First round—(1) Thomas Lynd , St. Augustine d. (8)Brown 12-9; (4) Roman Rudisill , Absegami p. (5) Alex Torres, EHT 5:40; (3) Ray Ellis, Holy Spirit d. (6) Nick Caporale Buena 7-2;(7)Pearson d. (2) Doug Flitcroft, Lower Cape May 3-2.

 

Comments