At Pine Belt Arena at Toms River North High School

106 pounds

Prelims–(9) Mike Campanelli, Southern Regional p. (8) Yamil Toro, Lakewood 1:46; (7) Jacob Meimin, Lacey Township p. (10) Nick Santonastasso, Central Regional 0:27.

First Round–(1) Jeffery DeLuise, Barnegat p. (9) Mike Campanelli, Southern Regional 2:36; (2) Mike Heck, Pinelands Regional p. (7) Jacob Maimin, Lacey Township 4:38.

113

First Round–(1) Owen McClave, Toms River South p. (8) Gage Carrozza, Pinelands Regional 0:37; (3) James Knoeller, Southern Regional tf. (6) Anthony Datello, Lacey Township 15-0 (4:29).

120

Prelims–(8) Edward Rodriguez, Toms River East p. (9) George Hicks, Lacey Township 3:39.

First Round–(1) Chris Crane, Southern Regional p. (8) Edward Rodriguez, Lacey Township 1:36; (4) Jaquan Jaquez, Lakewood p. (5) Sam March, Pinelands Regional 5:07.

126

First Round–(5) Sam Moynihan, Lacey Township d. (4) Tyler Machnik, Toms River East 3-1; (2) Andrew Tonneson, Southern Regional p. (7) Jobany Joquez, Lakewood 1:13.

132

Prelims–(8) Dylan Parks, Toms River South d. (9) Jared Mancio, Barnegat 5-3.

First Round–(1) Bryan Brown, Southern Regional tf. (8) Dylan Parks, Toms River South 15-0 (3:58); (3) Nick Vecci, Lacey Township p. (6) Matthew Migliaccio, Manchester Township 0:53; (2) Corey Byrne, Pinelands Regional p. (7) Jeremiah Weber, Lakewood 1:18.

138

First Round–(1) Matt Wilhelm, Southern Regional p. (8) James Cauldwell, Toms River North 1:20; (3) Thomas Poklikuha, Pinelands Regional p. (6) Nick D’Arcy, Toms River East 1:45; (2) Connor Garrity, Lacey Township p. (7) Jesse Mancio, Barnegat 3:11.

145

First Round–(1) Zach Wilhelm, Southern Regional tf. (9) Quy Dinh, Toms River South 16-0 (1:52); (3) Andrew Garrity, Lacey Township d. (6) Charles Layer, Barnegat 6-2.

152

First Round–(1) Nicholas Racanelli, Southern Regional p. (9) Zac Crosio, Monsignor Donovan 0:33; (4) Kyle Brandt, Lacey Township p. (5) AiJuan Johnson, Toms River South 3:37; (3) Jonathan Meaney, Manchester Township OT (6) Richard Schmalz, Barnegat 4-3.

160

Prelims–(7) Isaiah Scott, Barnegat p. (10) Dave Dobin, Monsignor Donovan 2:42.

First Round–(4) Isiah Jackson, Manchester Township d. (5) Dante Soto, Lacey Township 8-4; (3) Peyton Blauvelt, Southern Regional p. (6) Depreem Powell, Lakewood 1:23; (2) James Mattina, Pinelands Regional md. (7) Isaiah Scott, Barnegat 11-2.

170

Prelims–(8) Alex Rodriguez, Lacey Township p. (9) Ben Jackson, Monsignor Donovan 1:51.

First Round–(1) Gerardo Jorge, Southern Regional p. (8) Alex Rodriguez, Lacey Township 1:20; 96) Brett Lyons, Central Regional d. (3) Gregory Schmalz, Barnegat 8-5; (2) Antrez Clagon, Toms River South p. (7) Christopher Nielsen, Pinelands Regional 1:05.

182

Prelims–(8) Mason Fazekas, Southern Regional p. (9) Austin Walker 3:02; (7) Phillip Pender, Manchester Township d. (10) Zach Larney, Lacey Township 6-0.

First Round–(1) Quentin DeCarlo, Toms River South md. (8) Mason Fazekas, Southern Regional 9-1.

195

Prelims–(9) Dennis Corbin, Central Regional p. (8) Jacob Post, Lacey Township 1:53.

First Round–(1) Gregory Moran, Barnegat p. (9) Dennis Corbin, Central Regional 1:13; (2) Patrick Ferraro, Southern Regional p. (7) Tyler DePaulo, Monsignor Donovan 1:07.

220

First Round–(3) Josh Foca, Central Regional p. (6) Austin Jones, Barnegat 0:50; (2) Jesse Bauta, Southern Regional p. (7) David Wiesner, Pinelands Regional 0:27.

285

Prelims–(8) Ray DiBenedetto, Lacey Township d. (9) Andres Espinosa, Toms River North 3-1.

First Round–(1) James Kearney, Toms River South p. (8) Ray DiBenedetto, Lacey Township 1:21; (3) Zachary Andrews, Barnegat d. (6) Josh Bento, Southern Regional 4-0.

SEMIFINALS

106: (1) Jeffery DeLuis, Barnegat md. (4) Shawn Kurinzi, Toms River North 16-6; (3) Zach Martin, Toms River South d. (2) Mike Heck, Pinelands Regional 4-0.

113: (3) James Knoeller, Southern Regional d. (2) Yoseph Borai, Toms River East 3-0.

120: (1) Chris Crane, Southern Regional tf. (4) Jaquan Jaquez, Lakewood 17-2 (5:34).

126: (1) Brandon Murray, Toms River South p. (5) Sam Moynihan, Lacey Township 2:11; (2) Andrew Tonneson, Southern Regional d. (3) Vinny Fichera, Toms River North 3-2.

132: (1) Bryan Brown, Southern Regional d. (4) Dan Buhagiar, Central Regional 11-5; (3) Nick Vecci, Lacey Township d. (2) Corey Byrne, Pinelands Regional 4-2.

138: (1) Matt Wilhelm, Southern Regional p. (4) Steven Rodriguez, Manchester Township 0:52; (3) Thomas Poklikhua, Pinelands Regional d. (2) Connor Garrity, Lacey Township 5-3.

145: (1) Zach Wilhelm, Southern Regional d. (4) Marco Quintero, Lakewood 7-0; (3) Andrew Garrity, Lacey Township d. (2) Ryan O’Donnell, Toms River North 13-8.

152: (1) Nicholas Racanelli, Southern Regional p. (4) Kyle Brandt, Lacey Township 3:24.

160: (3) Peyton Blauvelt, Southern Regional d. (2) James Mattina, Pinelands Regional.

170: (1) Gerardo Jorge, Southern Regional d. (4) Bradley Louth, Manchester Township 7-1.

195: (1) Gregory Moran, Barnegat p. (4) Alex Scherer, Toms River North 3:24; (2) Patrick Ferraro, Southern Regional 2-OT (3) Richard Gonzalez, Toms River South 3-2.

220: (2) Jess Bauta, Southern Regional d.(3) Josh Foca, Central Regional 7-4.

285: (2) Antonio Carrillo, Central Regional p. (3) Zachary Andrews, Barnegat 0:48.

THIRD-PLACE CONSOLATIONS

106: (4) Shawn Kurinzi, Toms River North d. (2) Mike Heck, Pinelands Regional 8-3.

126: (3) Vinny Fichera, Toms River North d. (5) Sam Moynihan, Lacey Township 3-2.

132: (2) Corey Byrne, Pinelands Regional d. (4) Dan Buhagiar, Central Regional 6-3.

138: (2) Connor Garrity, Lacey Township p. (4) Steven Rodriguez, Manchester Township 0:35.

152: (4) Kyle Brandt, Lacey Township d. (3) Jonathan Meaney, Manchester Township 5-2.

160: (2) James Mattina, Pinelands Regional md. (4) Isiah Jackson, Manchester Township 10-2.

285: (3) Zachary Andrews, Barnegat p. (4) Darius Marrow, Lakewood 5:55.

I've worked at newspapers since 1985. Mostly in N.J., but with an eight-year pit stop in N.C. I've been at The Press since 1997.