106 Results

Guaranteed Places

1st Place - Michael Russo of Jackson Liberty

2nd Place - Owen McClave of Toms River South

3rd Place - Denzel Tovar of Wall

4th Place - Jimmy Slendorn of Howell

1st Place Match

Michael Russo (Jackson Liberty) 35-0, So. over Owen McClave (Toms River South) 37-3, Fr. (Dec 1-0).

3rd Place Match

Denzel Tovar (Wall) 29-6, So. over Jimmy Slendorn (Howell) 27-14, Jr. (Dec 4-2).

113 Results

Guaranteed Places

1st Place - Kevin Corrigan of Toms River South

2nd Place - Nasiyr Brown of Neptune

3rd Place - Nick DePierro of Freehold Twp.

4th Place - Connor Mulligan of Brick Twp.

1st Place Match

Kevin Corrigan (Toms River South) 36-1, Sr. over Nasiyr Brown (Neptune) 21-6, So. (Pin 3:42).

3rd Place Match

Nick DePierro (Freehold Twp.) 36-7, Jr. over Connor Mulligan (Brick Twp.) 31-5, Jr. (Dec 9-2).

120 Results

Guaranteed Places

1st Place - Joseph Ghione of Brick Memorial

2nd Place - Peter Ottaviano of Colts Neck

3rd Place - Matthew Russo of Jackson Liberty

4th Place - Daniel Nobbs of Pt. Pleasant Boro

1st Place Match

Joseph Ghione (Brick Memorial) 35-2, Jr. over Peter Ottaviano (Colts Neck) 31-8, Sr. (Pin 5:34).

3rd Place Match

Matthew Russo (Jackson Liberty) 30-7, So. over Daniel Nobbs (Pt. Pleasant Boro) 30-4, So. (Dec 8-3).

126 Results

Guaranteed Places

1st Place - Ryan Budzek of Pt. Pleasant Boro

2nd Place - Alec Huxford of Jackson Memorial

3rd Place - Marcus Iwama of Rumson Fair Haven

4th Place - Anthony Scarcella of Raritan

1st Place Match

Ryan Budzek (Pt. Pleasant Boro) 28-2, Jr. over Alec Huxford (Jackson Memorial) 11-3, Sr. (OT 5-3).

3rd Place Match

Marcus Iwama (Rumson Fair Haven) 33-3, So. over Anthony Scarcella (Raritan ) 27-10, Sr. (Dec 7-4).

132 Results

Guaranteed Places

1st Place - Ben Esposito of Howell

2nd Place - Zachary Hertling of Ocean Township

3rd Place - Kyle Wojtaszek of Brick Twp.

4th Place - Zach Wilhelm of Southern Regional

1st Place Match

Ben Esposito (Howell) 38-1, Sr. over Zachary Hertling (Ocean Township) 27-3, So. (Dec 3-2).

3rd Place Match

Kyle Wojtaszek (Brick Twp.) 28-7, So. over Zach Wilhelm (Southern Regional) 30-10, Jr. (Pin 2:26).

138 Results

Guaranteed Places

1st Place - Richard Lewis of Toms River East

2nd Place - Brian Hamann of Jackson Memorial

3rd Place - Alec Donovan of Brick Memorial

4th Place - Dan Kinsella of Wall

1st Place Match

Richard Lewis (Toms River East) 31-0, Sr. over Brian Hamann (Jackson Memorial) 31-4, Sr. (Dec 4-3).

3rd Place Match

Alec Donovan (Brick Memorial) 30-8, So. over Dan Kinsella (Wall) 24-11, Sr. (Dec 5-0).

145 Results

Guaranteed Places

1st Place - Bryant Clagon of Toms River South

2nd Place - Spencer Young of Jackson Memorial

3rd Place - Ashanti Maurice of Howell

4th Place - Luke Balina of Long Branch High School

1st Place Match

Bryant Clagon (Toms River South) 40-0, Sr. over Spencer Young (Jackson Memorial) 28-8, Sr. (Pin 0:31).

3rd Place Match

Ashanti Maurice (Howell) 31-8, Sr. over Luke Balina (Long Branch High School) 26-7, Sr. (Pin 2:34).

152 Results

Guaranteed Places

1st Place - Christopher Serpico of Southern Regional

2nd Place - Jacob George of Long Branch High School

3rd Place - Brett Donner of Wall

4th Place - Andrew Blasco of Middletown High School South

1st Place Match

Christopher Serpico (Southern Regional) 26-5, Sr. over Jacob George (Long Branch High School) 33-6, Sr. (Dec 3-2).

3rd Place Match

Brett Donner (Wall) 33-2, Fr. over Andrew Blasco (Middletown High School South) 33-5, Sr. (Dec 6-4).

160 Results

Guaranteed Places

1st Place - Dan Wojtaszek of Brick Twp.

2nd Place - Joey Schultz of Howell

3rd Place - Nick Pappayliou of Long Branch High School

4th Place - Anthony Ferraro of St. John Vianney

1st Place Match

Dan Wojtaszek (Brick Twp.) 32-3, Sr. over Joey Schultz (Howell) 33-7, Jr. (Dec 3-0).

3rd Place Match

Nick Pappayliou (Long Branch High School) 33-7, Sr. over Anthony Ferraro (St. John Vianney) 36-4, Sr. (Dec 3-2).

170 Results

Guaranteed Places

1st Place - Dae`Sean Brown of Neptune

2nd Place - Tyler Richardson of Brick Memorial

3rd Place - Luke Fernandez of Lacey

4th Place - Dillion Stambaugh of Red Bank Regional

1st Place Match

Dae`Sean Brown (Neptune) 36-2, Sr. over Tyler Richardson (Brick Memorial) 32-4, Sr. (Dec 11-4).

3rd Place Match

Luke Fernandez (Lacey) 34-2, Sr. over Dillion Stambaugh (Red Bank Regional) 37-4, Sr. (Dec 5-1).

182 Results

Guaranteed Places

1st Place - Nicholas Zak of Jackson Liberty

2nd Place - Nicholas Costa of Brick Memorial

3rd Place - Glenn Cross of Matawan

4th Place - Chris Pappayliou of Long Branch High School

1st Place Match

Nicholas Zak (Jackson Liberty) 35-0, Sr. over Nicholas Costa (Brick Memorial) 24-2, Jr. (Dec 4-2).

3rd Place Match

Glenn Cross (Matawan) 32-5, Sr. over Chris Pappayliou (Long Branch High School) 34-6, Sr. (Dec 6-3).

195 Results

Guaranteed Places

1st Place - Michael Oxley of Christian Brothers Academy

2nd Place - Matt Moore of Brick Memorial

3rd Place - Kenneth Bradley of Jackson Memorial

4th Place - Daniel Hwang of Marlboro

1st Place Match

Michael Oxley (Christian Brothers Academy) 33-3, Jr. over Matt Moore (Brick Memorial) 30-1, Sr. (Dec 5-3).

3rd Place Match

Kenneth Bradley (Jackson Memorial) 31-5, Jr. over Daniel Hwang (Marlboro) 26-11, Sr. (Maj 13-5).

220 Results

Guaranteed Places

1st Place - John Seidle of Neptune

2nd Place - Tyler Poling of Brick Memorial

3rd Place - Patrick Schinder of Lacey

4th Place - Jacob Bell of Ocean Township

1st Place Match

John Seidle (Neptune) 30-7, Sr. over Tyler Poling (Brick Memorial) 22-6, Jr. (Dec 8-6).

3rd Place Match

Patrick Schinder (Lacey) 34-3, Sr. over Jacob Bell (Ocean Township) 33-6, Sr. (Maj 16-6).

285 Results

Guaranteed Places

1st Place - John Appice of Manalapan

2nd Place - Trevor Finn of Middletown High School South

3rd Place - Marvin Hayden of Toms River South

4th Place - Domingo Perez of Asbury Park

1st Place Match

John Appice (Manalapan) 35-1, Sr. over Trevor Finn (Middletown High School South) 29-7, Sr. (Dec 7-1).

3rd Place Match

Marvin Hayden (Toms River South) 30-10, Sr. over Domingo Perez (Asbury Park) 18-6, Sr. (Dec 3-1).

Welcome to the discussion.

Keep it Clean. Please avoid obscene, vulgar, lewd, racist or sexually-oriented language.
PLEASE TURN OFF YOUR CAPS LOCK.
Don't Threaten. Threats of harming another person will not be tolerated.
Be Truthful. Don't knowingly lie about anyone or anything.
Be Nice. No racism, sexism or any sort of -ism that is degrading to another person.
Be Proactive. Use the 'Report' link on each comment to let us know of abusive posts.
Share with Us. We'd love to hear eyewitness accounts, the history behind an article.