The Vineland High School boys track and field team won two events at the Carl Lewis Relays at Willingboro High School on Monday.

The 1,600-meter sprint medley relay team of Christian Castro, Maruba Harris, Lamar Finney and Leaquan James won in 3 minutes, 33.89 seconds.

Finney and James combined with Zahquell Curtis and Mark Groshed to win the 4x800 relay in 7:57.91. Egg Harbor Township (David Paduani, Thomas Mc-Laughlin, Martin Maldonado, Shawn Bryant) finished third (8:04.88).

The Oakcrest boys team of Reggie Morton, Stephen Adkisson, Darnell Charles and Fabian Santiago won the 4x200 relay in 1:28.17.

Adkisson, Syid Evans-White, Chase Toliver and Aaron Wilson finished second in the 4x110 shuttle hurdles (58.25) for the Falcons.

Morton won the long jump (22-10), Charles won the triple jump (43-9.5) and Daniel Jefferson won the high jump (6-4).

Egg Harbor Township’s Curtis Fitzpatrick won the shot put with a throw of 53-3.25. Teammate Albert Vilaluna took third in the pole vault (12-0).

For the girls, Buena Regional’s team of Andrea Olsen, Casey Sturts, Emely Ramirez and Helena Leyrer won the 4x100 meter shuttle hurdles in 1:02.48. They also finished second (1:45.27) in the 4x200 relay for the Chiefs.

Boys

Cape-Atlantic League

Cedar Creek 83,

Holy Spirit 55

At Cedar Creek

100—AJ DAwson HS 10.9; 200—Dawson HS 22.4; 400—Craig Henderson HS 51.1; 800—Luke McCann HS 2:14.4; 1,600—McCann HS 4:47.5; 3,200—Jake LaSalla HS 11:12.6; 110 hurdles—Zach Zachowski CC 17.3; 400 hurdles—Zachowski CC 1:04.6; 4x400 relay—HS (Henderson, Jared Lopez, Bill Peyton, Dawson) 3:35.9; high jump—Josh Duvergals CC 5-2; long jump—Gary Melton CC 21-1.5; triple jump—Melton CC 41-1.5; shot put—Ralph Collazo CC 42-10; javelin—Andrew Spardo HS 138-5; discus—Felton Blackwell CC 104-11; pole vault—Zachowski CC 8-0.

Records—C.C. 4-4; Holy Spirit 3-6.

Nonleague

Wildwood Catholic 68,

Wildwood 51

At Wildwood High School

100—Wesley Hills WW 11.3; 200—Patrick Roche WWC 23.6; 400—Hills WW 52.1; 800—Antonino Piro WWC 2:27; 1,600—Piro WWC 5:13.4; 3,200—Liam Manz WW 11:23; 110 hurdles—Weston Scott WWC 18.6; 400 hurdles—Piro WWC 1:06.3; 4x400 relay—WWC (Jon Gery, Piro, George Cook, Garrett Brown) 4:56; high jump—not contested; long jump—Hills WW 19-3 3/4; triple jump—Hills WW 41-3 1/2; shot put—Brown WWC 36.-0 3/4; javelin—Rashad Shaeffer WW 99-11; discus—Brown WWC 104-9; pole vault—not contested.

Record—Catholic 1-9.

Girls

Nonleague

Wildwood Catholic 56,

Wildwood 39

At Wildwood High School

100—Leah Yost WWC 13.8; 200—Rachel Wuko WWC 28.0; 400—Wuko WWC 1:04; 800—Emily Johnson WWC 2:38.5; 1,600—Johnson WWC 5:46.5; 3,200—Johnson WWC 13:47.8; 100 hurdles—Not contested; 400 hurdles—not contested; 4x400 relay—WWC (Grace Lederer, Yost, Johnson, Wuko) 4:59.5; high jump—not contested; long jump—Morgan WW 13-10; triple jump—Hediyah Di WW 28-11 1/2; shot put—Gina Long WW 25-5; javelin—Long WW 77-5; discus—Long WW 57-5; pole vault—not contested.

Records—Wildwood Catholic 2-8.

Note: Wuko set a school record with 28.0 seconds in the 200-meter dash. The previous record, set by Marie Miller in 1998, was 28.08 seconds.

Cape-Atlantic Leage

Cedar Creek 73, Holy Spirit 66

At Cedar Creek

100—Nadia Jarvis HS 12.7; 200—Jarvis HS 25.9; 400—Michelina Hesse CC 1:01.1; 800—Bridget Flynn HS 2:23.8; 1,600—Kelly Forys HS 6:17; 3,200—Flynn HS 13:34.9; 100 hurdles—Jarvis HS 15.2; 400 hurdles—Lexi McDeal HS 1:10.9; 4x400 relay—HS (Jarvis, Forys, McDeal, Flynn) 4:08.6; high jump—Sydney Smith CC 4-8; long jump—Hesse CC 16-3; triple jump—Jahniece Jaffe CC 32-6.75; shot put—Emily Higbee HS 30-7; javelin—Higbee HS 100-0; discus—Natalee Welmer CC 87-5; pole vault—Mercina Stefanski CC 6-0.

Records—C.C. 9-1; Holy Spirit 2-6.