Patrick Grone had four wins as the Millville High School coed swimming team earned its first win of the season by beating Sacred Heart 92-74 in a Cape-Atlantic League meet Tuesday.

Grone was a part of the 200 medley-relay and 400 freestyle-relay teams. He won the 100 butterfly and 100 breaststroke.

Manny Melendez won three events for the Thunderbolts.

Rocco Lupi led Sacred Heart and won the 200 individual medley and the 500 free.

At Sacred Heart (Vineland YMCA), yards

200 Medley Relay-M (Caitlin Potter, Jamie Parent, Patrick Grone, Manny Melendez) 2:04.97; 200 Freestyle-Shawn Holman M time unavailable; 200 IM-Rocco Lupi SH 2:39.02; 50 Freestyle-Zarek Justis M 25.81; 100 Butterfly-Grone M 1:05.96; 100 Freestyle-Melendez M 1:02.6; 500 Freestyle-Lupi SH 6:37.12; 200 Freestyle Relay-SH (Abby Bencie, AJ Langdon, Bryce Aulffo, Ernie Scoma) 1:57.03; 100 Backstroke-Potter M 1:14.66; 100 Breaststroke-Grone M 1:21.01; 400 Freestyle Relay-M (Holman, Melendez, Grone, Justis) 4:29.89.

Records-Millville 1-9, S.H. 2-8.

No. 5 Mainland Regional 91,

No. 7 Vineland 79

At Mainland Regional, meters

200 Medley Relay-V (Johnny Malatesta, Sage Gomez, Eddie Parks, John Cooper) 1:55.42; 200 Freestyle-Nolan Coyle MR 2:03.18; 200 IM-Chris McClintock MR 2:17.97; 50 Freestyle-Parks V 23.62; 100 Butterfly-Parks V 59.58; 100 Freestyle-Coyle MR 55.43; 400 Freestyle-Steve Buzby MR 4:24.53; 200 Freestyle Relay-MR (Coyle, Brandon Truong, Paul Berges, Buzby) 1:43.89; 100 Backstroke-Malatesta V 1:02.53; 100 Breaststroke-Truong MR 1:14.23; 400 Freestyle Relay-V (Mark Novatorski, Parks, Tyler Warfle, Malatesta) time unavailable.

Records-Vineland 6-2, Mainland 8-2.

Atlantic City 93, Ocean City 77

At Ocean City (Ocean City Aquatic and Fitness Center), meters

200 Medley Relay-AC (Thien Le, Carson Rau, Mike Courter, Nick DeCoccio) 1:58.47; 200 Freestyle-Kevin Gill OC 2:03.73; *200 IM-Michael Fiscus OC 2:22.13; 50 Freestyle-name unavailable OC 25.43; 100 Butterfly-Courter AC 1:03.15; 100 Freestyle-Zach Greaser OC 58.79; 400 Freestyle-Gill OC 4:20.07; 200 Freestyle Relay-OC (Frank Brady, Fiscus, Gill, Greaser) 1:45.74; 100 Backstroke-Le AC 1:06.02; 100 Breaststroke-Rau AC 1:14.76; 400 Freestyle Relay-OC (Brady, Fiscus, Gill, Greaser) 4:05.33.

Records-A.C. 5-4, O.C. 7-3.

*New school record

Cedar Creek 101,

Absegami 66

At Cedar Creek (The Hess School), meters

200 Medley Relay-A (James Brown, Denny Plum, Evan D'Ambrosio, Austin Goodwin) 2:08.97; 200 Freestyle-D'Ambrosio A 2:31.18; 200 IM-Curtis Librizzi CC 2:42.41; 50 Freestyle-Goodwill A 27.92; 100 Butterfly-Brown A 1:10.01; 100 Freestyle-Ty Steele CC 1:05.74; 400 Freestyle-Librizzi CC 5:14.89; 200 Freestyle Relay-CC (Brinton Schinn, Mike Baldwin, Scott Bender, Lakota Ade) 2:06.96; 100 Backstroke-Brown A 1:05.32; 100 Breaststroke-Plum A 1:19.86; 400 Freestyle Relay-CC (Librizzi, Schinn, Mico Manalang, Steele) 4:24.62.

Records-Absegami 1-7, C.C. 5-5.

Nonleague

Salesianum (Del.) 93,

No. 2 St. Augustine Prep 77

At St. Augustine Prep, yards.

200 Medley Relay-SAP (Matt Taccard, Sam Sheppard, Pat Flynn, Brian Dougherty) 1:43.40; 200 Freestyle-Flynn SAP 1:46.78; 200 IM-S 2:03.72; 50 Freestyle-S :22.03; 100 Butterfly-S :56.19; 100 Freestyle-S :47.86; 500 Freestyle-S 4:47.80; 200 Freestyle Relay-S 1:29.84; 100 Backstroke-Flynn SAP :53.95; 100 Breaststroke-S 1:04.37; 400 Freestyle Relay-S 3:19.60.

Records-St. Augustine 8-1; Salesianum 8-1.

Note: Names of the Salesianum swimmers were unavailable.

Shore Conference

Southern Regional 114,

Brick Township 56

At Brick Township (Neptune Aquatic Center), yards

200 Medley Relay-SR (Benjamin Moran, Cody Dentroux, Armando Dawson, David Behr) 1:53.01; 200 Freestyle-Jonathon Dunlap SR 2:03.14; 200 IM-Moran SR 2:26.76; 50 Freestyle-James Loftus SR 24.77; 100 Butterfly-Dentroux SR 1:01.70; 100 Freestyle-Dunlap SR 55.44; 500 Freestyle-Jeff Franzmathes SR 6:37.27; 200 Freestyle Relay-SR (Alex Wunnenberg, Nolan LeBlon, Loftus, Cody Lippincott) 1:43.66; 100 Backstroke-Dentroux SR 1:01.85; 100 Breaststroke-Moran SR 1:!0.52; 400 Freestyle Relay-BT (Nick Westlake, Tyler Oliviera, Dylan Garder, Allen Powelson) 4:02.79.

Records-Southern 1-2, Brick Twp. 0-7.

Barnegat 95, Long Branch 74

At Barnegat (St. Francis Aquatic Center), yards.

200 Medley Relay-B (John Wilson, Riley Francisco, Grant Scull, Matt Ihnken) 1:56.59; 200 Freestyle-Billy Breunig B 2:01.07; 200 IM-Alan Zhao LB 2:12.89; 50 Freestyle-Scull B 24.34; 100 Butterfly-Ihnken B 1:01.45; 100 Freestyle-Scull B 56.05;500 Freestyle-Breunig B 5:40.20; 200 Freestyle Relay-LB (Sean Cuddy, Jose Padro, Zhao, Marshall Williams) 1:47.75; 100 Backstroke-Francisco B 1:03.35; 100 Breaststroke-Zhao LB 1:09.81; 400 Freestyle Relay-.B (Tyler O'Grady, Joshua Aguilar, Breunig, Kenytta Swift) 4:12.92.

Records-Barnegat 2-4, Long Branch 2-7.

Tri-County Conference

Cumberland Regional 112,

Triton Regional 57

At Cumberland (Wave Maker 4), meters

200 Medley Relay-CR (Nick Roberts, Stephen Medina, Ryan Quick, Adam Muffley) 2:20.07; 200 Freestyle-Kyle Burlingame CR 2:34.70; 200 IM-D. Schubs TR 3:08.71; 50 Freestyle-Justin Seay CR 25.73; 100 Butterfly-Seay CR 1:09.37; 100 Freestyle-Roberts CR 1:07.53; 400 Freestyle-Burlingame CR 5:35.38; 200 Freestyle Relay-CR (Seay, Medina, Muffley, Burlingame) 2:02.35; 100 Backstroke-Roberts CR 1:19; 100 Breaststroke-Quick CR 1:23.36; 400 Freestyle Relay-CR (Seay, Burlingame, Roberts, Quick) 4:43.07.

Records-Cumberland 5-3.