The Oakcrest High School boys track and field team clinched the Cape-Atlantic League American Conference title for the third straight season with wins against Millville and St. Augustine Prep on Tuesday.

The Falcons, No. 3 in The Press Elite 11, beat the Thunderbolts 87-53 and the Hermits 100-40. The victories cap off a third consecutive unbeaten dual meet season for Oakcrest (9-0).

Chase Toliver won the 200-meter dash in 22.3 seconds and the 110-meter high hurdles in 15.0 seconds for the Falcons.

Millville defeated St. Augustine Prep 95-45 in the final match of the tri-meet.

At Oakcrest

100-1. Armstead M 11.0, 2. Chase Toliver O 11.2, Brett Waters SA 11.2; 200-1. Toliver O 22.3, 2. Armstead M 22.6, 3. Justyce Pollitt SA 22.8; 400-1. LaDarrell Dixon O 51.5, 2. Luke Coffey O 51.9, 3. Armstead M 52.4; 800-1. Ish Muhammad O 2:05.1, 2. Alex Berrington 2:08, 3. Rigoli M 2:09.7; 1,600-1. Whilden M 4:44, 2. Ryan Samaru O 4:45.2, 3. Brown M 4:45.3; 3,200-1. John Peacock SA 10:17, 2. Whilden M 10:33, 3. Brown M 10:44; 110 hurdles-1. Toliver O 15.0, 2. Dan Jefferson O 15.1, 3. Mike Poluzzi SA 15.5; 400 hurdles-1. Poluzzi SA 57.2, 2. Muhammad O 57.3, 3. Berrington O 59.1; 4x400 relay-O (Coffey, Dixon, Muhammad, Shane Bush) 3:33.6; high jump-1. Jefferson O 6-0, 2. Bush O 6-0, 3. Francisco SA 5-10; long jump-1. Aiskee Downing M 21-7 1/2, 2. Dixon O 21-2 1/2, 3. Toliver O 20-7 1/2; triple jump-1. Dixon O 44-3 1/4, 2. Downing M 42-6, 3. Jefferson O 41-8 1/4; shot put-1. Catalano M 48-8 1/4, 2. Isaiah Price O 46-1, 3. Prescott Nimley O 44-3 1/4; javelin-1. Tull M 168-8, 2. Sorrell M 157-10, 3. Scelso 156-9; discus-1. Price O 1:28.11, 2. Catalano M 128-6, 3. Scelso SA 107-1; pole vault-1. Ray Rodriguez O 12-0, 2. Bill Spencer O 11-6, 3. William Poley M 11-6.

Records-Oakcrest 9-0, Millville 6-1.

No. 4 Egg Harbor Township 123, Atlantic City 17 

At Atlantic City

100-Curtis Fitzpatrick EHT 10.4; 200-Fitzpatrick EHT 22.6; 400-Alvin Abraham EHT 53.4; 800-Shawn Bryant EHT 2:11; 1,600-Bryant EHT 4:55.7; 3,200-Austin Henry EHT 11:14.7; 110 hurdles-Steve Morgan EHT 14.8; 400 hurdles-Sean McLaughlin EHT 1:01.3; 4x400 relay-EHT (Mike Ashworth, Abraham, Damon Cheeseborough, Fitzpatrick) 3:41.9; high jump-Elijah Lewis EHT 5-10; long jump-Morgan EHT 18-11; triple jump-Lewis EHT 39-10 1/2; shot put-Kofi Yamoah EHT 54-4; javelin-Paul Caplan EHT 132-7; discus-James Plummer EHT 186-3; pole vault-Tony Wong EHT 11-0.

Records-EHT 5-1; A.C. 0-7.

Middle Township 85, St. Joseph 54;

Middle Township 129, Wildwood Catholic 11;

St. Joseph 121.5, Wildwood Catholic 8.5

At Middle Township

100-1. Rocco Ordille SJ 11.0, 2. Chris Gabor SJ 11.2, 3. Terrance Toney MT/Miles Pease SJ 11.3; 200-1. Toney MT 22.7, 2. Ordille SJ 22.8, 3. Gabor SJ 23.0; 400-1. Pease SJ 51.8, 2. David Hayes MT 54.6, 3. Jordan Davis SJ 57.3; 800-1. Ryan Herlihy MT 2:08.8, 2. Ricky Quirindongo SJ 2:09, 3. Jared Casper MT 2:16.1; 1,600-1. Herlihy MT 4:48, 2. Val Vadino SJ 5:01, 3. Kyle Sargent MT 5:07; 3,200-1. Christopher Robison MT 10:43, 2. Zach Peterson MT 11:29, 3. Brandon Haring MT 11:59; 110 hurdles-1. Toney MT 19.7, 2. Jake Matro SJ 22.3, 3. Luke Gegan WC 23.4; 400 hurdles-1. BJ Mitchell SJ 1:04.5, 2. Ja'von Rankin SJ 1:06.9, 3. Devin Martin SJ 1:08.3; 4x400 relay-1. SJ (Rankin, Ordille, Quirindongo, Mitchell) 3:47.8, 2. MT 3:58.1; high jump-1. Mitchell SJ 6-0, 2. Kyree Johnson MT 5-6, 3. Colin Cooper MT/ Jordan Davis SJ 5-2; long jump-1. Johnson MT 21-9 1/4, 2. Ordille SJ 20-1 3/4, 3. Toney MT 19-7 3/4; triple jump-1. Johnson MT 44-6 1/2, 2. Gabor SJ 40-1, 3. Cooper MT 35-3 1/2; shot put-1. Eric Kelly MT 38-4, 2. John Mooers 38-2, 3. Dustin Klemo SJ 34-1; javelin-1. Ryan Haig MT 148-8, 2. Mooers MT 128-4, John Mallet MT 116-2 1/2; discus-1. Mooers MT 145-10, 2. Haig MT 100-0, 3. Pat Vendetta MT 88-6; pole vault-1. Mark Konczyk MT 8-0, 2. Harry Wozunk MT 8-0, 3. Austin Hentges MT 8-0.

Records-St. Joseph 3-5, Wildwood Catholic 0-8, Middle 4-1.

No. 11 Vineland 82, Absegami 58;

No. 11 Vineland 82, Hammonton 58;

Absegami 77, Hammonton 63

At Vineland

100-Chris Atoki V 11.0; 200-Christian Castro V 22.3; 400-Brandon Babcock H 50.7; 800-Leaquan James Jr. V 2:07.8; 1,600-Salman Kahlid A 4:22.8; 3,200-Lou Corgliano H 9:36.4; 110 hurdles-Castro V 15.1; 400 hurdles-Nick DellaVecchia A 58.0; 4x400 relay-V (Lamar Finney, Eduardo Tirado, Xavier Malloy, James Jr.) 3:35; high jump-Tyler Bing A 5-10; long jump-Jeremiah Atoki V 19-11; triple jump-Mach Jackson A 42-71/4; shot put-Ian Parr V 41-9; javelin-T.J. Vaccarella H 154-10; discus-Parr V 1273/4; pole vault-Aidan Skelly H 11.

Records-Vineland 6-3, Hammonton 4-3, Absegami 4-4.