Vineland earned its fourth win in four years after beating Absegami 26-33 in a Cape-Atlantic League American Conference girls cross country duel meet Tuesday.

Salena Muzzarelli led Vineland with a second-place finish.

The Fighting Clan took seven of the Top 10 spots.

Absegami's Katie Juniewicz won the meet in 20 minutes, 50 seconds. Tiffany Parra took third for the Braves.

At Vineland

1. Katie Juniewicz A 20:50; 2. Salena Muzzarelli V 23:08; 3. Tiffany Parra A 23:30; 4. Itzel Nayen V 23:31; 5. Jackie Askins V 23:40; 6. Haneah Kuharik A 23:47; 7. Destiny Esquilin V 24:30; 8. Kayla Jackson V 24:39; 9. Amanda Grissman V 25:50; 10. Aley Guzman V 26:15.

Records-Vineland 1-6; Absegami 1-6.

Middle Township 19,

Atlantic County Institute

of Technology 38

Middle Township 15,

Sacred Heart 50

Atlantic County Institute

of Technology 15,

Sacred Heart 50

At Sacred Heart

1. Alex Walsh MT 20:13; 2. Marissa Caminos MT 22:26; 3. Leah Evans ACIT 22:37; 4. Victoria Deaver MT 22:47; 5. Lara Colombo MT 22:54; 6. Julia Belmonte ACIT 23:24; 7. Erin Napier SH 23:35; 8. Selena Cocca MT 24:25; 9. Kim Sansalone SH 25:12; 10. Ashley Pickers ACIT 25:51; 11. Caitlyn Glasser ACIT 25:53; 12. Julianna Riggitano MT 26:35; 13. Sydney Wheaton MT 26:44; 14. Malia Caminos MT 26:50; 15. Julia Hevaling MT 26:54.

Records-Middle 7-2; Sacred Heart 0-8; ACIT 4-4.

Mainland Regional 23,

Hammonton 34

at Hammonton

1. Corinne Mooney MR 19:35; 2. Emma Bean MR 19:36; 3. Tabby MacKenzie H 19:55; 4. Valerie Pagano H 20:04; 5. Sarah Nagke MR 20:09; 6. Brianni Martinez H 20:13; 7. Jen Casale MR 20:19; 8. Jen Rha MR 20:30; 9. Samantha Berenato H 20:44; 10. Sarah Comey MR 21:12.

Records-Mainland 5-2; Hammonton 4-4.

Atlantic City 15, Bridgeton 50

Millville 24, Atlantic City 31

Millville 15, Bridgeton 50

at Millville

1. Kaitlyn Dermen M 20:26; 2. Victoria Thaler M 20:44; 3. Alexandra Chakov AC 20:56; 4. Cassidy McClain AC 22:07; 5. Mackenzie Springsteadah M 22:31; 6. Valerie Thaler M 22:50; 7. Molly Kinghorn AC 22:56;8. Elvia Alverez AC 23:06; 9. Tori Vanderburg AC 23:29; 10. Tai Wiggins M 24:02; 11. Edith Sauce B 24:26; 12. Adriana Sauce B 24:27; 13. Zamarah Corley B 24:50;14. Alison Naoum AC 25:13; 15. Yasmeen Eshakh AC 28:01.

Records-Bridgeton 0-7; A.C. 3-4; Millville 6-2.

No. 11 Buena Regional 15,

Pleasantville 50

Buena Regional 15,

Cape May Tech 40

Cape May Tech 19,

Pleasantville 46

At Pleasantville

1. Gina Testa BR 20:14; 2. Kristin Siegle BR 20:25; 3. Lisa Testa BR 20:51; 4. Janessa Biondi BR 22:12; 5. Geenna Defoor BR 22:23; 6. Hanna Dietrich CMT 22:41; 7. Mya Alston P 22:57; 8. Vanessa Balixto BR 24:11; 9. Carly Damon BR 24:32; 10. Amy Depietro CMT 24:45; 11. Brianna Donnelly BR 25:15; 12. Emily Farschon CMT 25:19; 13. Veronica Sikkins BR 25:37; 14. Dominque Haney BR 26:06; 15. Alyssa Paluch CMT 28:25.

Records-Pleasantville 1-5; CMT 6-3; Buena 8-0.

No. 5 Ocean City 15,

Oakcrest 50

Ocean City 21,

No. 7 Egg Harbor Township 36

Egg Harbor Township 15,

Oakcrest 40

At Ocean City

1. Bridget Flynn OC 19:23; 2. MaryKate Brelsford OC 19:37; 3. Abby Shaffer EHT 19:53; 4. Megan Devlin EHT 20:23; 5. Devan Grisbaum OC 20:39; 6. Rachel Stremme OC 21:07; 7. Maddie Brady OC 21:13; 8. Morgan Shick EHT 21:16; 9. Eryn Reed EHT 21:36; 10. Tess Solazzo OC 21:51; 11. Emma Bergman OC 22:01; 12. Kirsten Keirshbaumer OC 22:18; 13. Ashley Gerald EHT 22:19; 14. Taylor Phy O 22:49; 15. Alyssa Raymond O 23:19.

Records-O.C. 7-0; EHT 7-1; Oakcrest 3-5.

Wildwood Catholic 23,

Cedar Creek 32

Wildwood Catholic 15,

St. Joseph 50

Cedar Creek 15, St. Joseph 50

at Wildwood Catholic

1. Emily Johnson WC 21:25*; 2. Michelina Hesse CC 22:06; 3. Grace Lederer WC 23:02; 4. Katie Wallace WC 23:19; 5. Delaney Wallace WC 23:24; 6. Dana Donahue SJ 23:26; 7. Alexis Hoerter SJ 24:21; 8. Brianna Mays CC 25:00; 9. Amanda Tanko CC 25:36; 10. Melissa Connelly CC 26:02; 11. Aileen Wu CC 26:59; 12. Mackenzie Scully WC 28:03; 13. Kylie Weiss CC 28:14; 14. Rosa Silipino CC 33:36; 15. Christy Wang WC 35:18.

Records-Wildwood Cath 7-1; Cedar Creek 5-3; St. Joseph 0-4.

Notes-Johnson's time was a course record for Wildwood Catholic's new course.

Holy Spirit 15,

Lower Cape May Regional 50

At Holy Spirit

1. Emily Geigerich HS 23:27; 2. Chrissy Pallitto HS 24:31 ; 3. Tori Light HS 25:42; 4. Lexi McDuell HS 25:46; 5. Sara Miller HS 27:56; 6. Rian Young LCM 28:49; 7. Shantel Johnston LCM 30:21 8. Kelsey Ross LCM 32:20.

Records-Holy Spirit 1-5; LCM 0-8.