BASEBALL

4 p.m.

Cedar Creek at Absegami

Egg Harbor Township at Bridgeton

St. Joseph at Lower Cape May Regional

Holy Spirit at Millville

Ocean City at Oakcrest

Pinelands Regional at Central Regional

7 p.m.

Lindenwold at Vineland

GOLF

11 a.m.

Egg Harbor Township at Linwood

3:30 p.m.

Toms River East at Barnegat

4 p.m.

Absegami at Oakcrest (Blue Heron)

Cedar Creek at Lower Cape May Regional (Cape National)

Millville at Atlantic City (Brigantine Golf Links)

Bridgeton at Wildwood Catholic

Holy Spirit at Cape May Tech

GIRLS GOLF

3:30 p.m.

Barnegat at Toms River South

BOYS LACROSSE

4 p.m.

Vineland at Absegami

Washington Township at Egg Harbor Township

Ocean Township at Middle Township

Oakcrest at Mainland Regional

7:30 p.m.

St. Agustine Prep at St. Joseph’s Prep

GIRLS LACROSSE

4 p.m.

Absegami at Millville

Egg Harbor Township at Atlantic City

Lower Cape May Regional at Our Lady of Mercy Academy

Middle Township at Ocean Township

Mainland Regional at Oakcrest

Manalapan at Pinelands Regional

5 p.m.

Lacey Township at Manchester Township

Southern Regional at Toms River South

SOFTBALL

4 p.m.

Absegami at Millville

Cape Christian Academy at Lower Cape May Regional

Middle Township at Wildwood Catholic

Hammonton at Oakcrest

Ocean City at Our Lady of Mercy

Atlantic County Institute of Technology at Atlantic City

Barnegat at Point Pleasant Beach

Holy Spirit at Buena Regional

Lacey Township at Southern Regional

Pinelands Regional at Central Regional

BOYS TENNIS

South Jersey Group III, quarterfinals

3 p.m.

(5) Cumberland Regional at (4) Pinelands Regional

4 p.m.

(9) Ocean City at (1) Hammonton

(7) Seneca at (2) Mainland Regional

South Jersey Group IV, quarterfinals

4 p.m.

(11) Egg Harbor Township at (3) Eastern

Non-Public South A, quarterfinals

3 p.m.

(6) Notre Dame at (3) St. Augustine Prep

Other matches

4 p.m.

Absegami at Millville

Lower Cape May Regional at Cedar Creek

Central Regional at Barnegat

Bridgeton at Buena Regional

BOYS TRACK

3:30 p.m.

Vineland at Cherokee

4 p.m.

Egg Harbor Township, Hammonton at Millville

Wildwood Catholic at Lower Cape May Regional

Middle Township at Holy Spirit

Oakcrest at Cherokee

GIRLS TRACK

3:30 p.m.

Vineland at Cherokee

4 p.m.

Wildwood Catholic,Our Lady of Mercy Academy at Lower Cape May Regional

Middle Township at Holy Spirit

Oakcrest at Cherokee

4:45 p.m.

Egg Harbor Township, Millville at Hammonton

RUGBY

7 p.m.

St. Augustine Prep at South Jersey Rugby Club

A graduate of Penn State University, I worked at the Carroll County Times in Westminster, Maryland, before joining The Press in 2013.