BASEBALL

4 p.m.

Vineland at Atlantic City

Hammonton at Egg Harbor Township

Oakcrest at Holy Spirit

Delsea Regional at Pinelands Regional

St. Joseph at Cedar Creek

Lower Cape May Regional at Wildwood

St. Augustine Prep at Millville

SOFTBALL

3:45 p.m.

Barnegat at Toms River North

Manalapan at Pinelands Regional

4 p.m.

Mainland Regional at Atlantic City

ACIT at Our Lady of Mercy Academy

Cape May Tech at Bridgeton

Hammonton at Oakcrest

Ocean City at Wildwood Catholic

Cedar Creek at Pleasantville

Lower Cape May Regional at Middle Township

Vineland at Millville

Cumberland Regional at Deptford

TENNIS

South Jersey Group IV opening round

3 p.m.

(16) Cherry Hill West at (1) Mainland Regional

(11) Southern Regional at (6) Lenape

(10) Atlantic City at (7) Toms River East

(15) Absegami at (2) Shawnee

4 p.m.

(14) Cherokee at (3) Vineland

South Jersey Group III opening round

2 p.m.

(15) Oakcrest at (2) Hammonton

2:30 p.m.

(9) Pinelands Regional at (8) Timber Creek

(13) Burlington Township at (4) Cumberland Regional

3 p.m.

(10) Ocean City at (7) Lacey Township

South Jersey Group II opening round

2 p.m.

(11) Sterling at (6) Buena Regional

2:30 p.m.

(9) West Deptford at (8) Barnegat

3 p.m.

(12) Cedar Creek at (5) Woodstown

(13) Bridgeton at (4) Lower Cape May Regional

BOYS LACROSSE

4 p.m.

Barnegat at Marlboro

Colts Neck at Southern Regional

6:30 p.m.

St. Rose at Lacey Township

GIRLS LACROSSE

3:45 p.m.

Lacey Township at St. Rose

Pinelands Regional at Pt. Pleasant Boro

4 p.m.

Egg Harbor Township at Mainland Regional

Absegami at Ocean City

Oakcrest at Lower Cape May Regional

Middle Township at Our Lady of Mercy Academy

7 p.m.

Central Regional at Southern Regional

BOYS & GIRLS TRACK & FIELD

3 p.m.

Cumberland County Championships (at Cumberland Regional)

4 p.m.

Atlantic County Championships (at Buena Regional)

Ocean County Championships (at Jackson Liberty)

BOYS/COED GOLF

3:30 p.m.

Jackson Memorial at Lacey Township

Pt. Pleasant Boro at Southern Regional

Kingsway Regional at Cumberland Regional

3:45 p.m.

St. John Vianney at Barnegat

Pinelands Regional at Jackson Liberty

4 p.m.

Middle Township at Buena Regional

Holy Spirit at St. Joseph

Millville at Mainland Regional

Absegami, St. Augustine Prep at Egg Harbor Township

Cedar Creek at Bridgeton

Oakcrest, Atlantic City at Vineland

GIRLS GOLF

4 p.m.

Lacey Township at Ranney

VOLLEYBALL

3:45 p.m.

Camden at Pleasantville

Lacey Township at Manchester Township

Started at The Press in 1993 as an Ocean County reporter. Moved to the copy desk in 1994 until taking over as editor of At The Shore in 1995. Became deputy sports editor in 2004 and was promoted to sports editor in 2007.