BASEBALL

John Rose Tournament (at Bridgeton)

TBA

Cumberland Regional vs. Bridgeton

Regular Season

3:45 p.m.

Matawan Regional at Barnegat

4 p.m.

Absegami at St. Augustine Prep

Egg Harbor Township at Millville

Oakcrest at Pinelands Regional

Ocean City at Buena Regional

Holy Spirit at Vineland

Mainland Regional at Atlantic City

Cape May Tech at Pleasantville

7 p.m.

Middle Township at Sacred Heart

Hammonton at Haddon Heights

SOFTBALL

3:45 p.m.

Southern Regional at Central Regional

4 p.m.

Absegami at Millville

Bridgeton at Cedar Creek

Atlantic City at Egg Harbor Township

Sacred Heart at Lower Cape May Regional

Ocean City at Middle Township

Wildwood Catholic at Buena Regional

ACIT at Pleasantville

OLMA at Cape May Tech

Hammonton at Williamstown

Bishop Eustace at St. Joseph

TENNIS

South Jersey Non-Public A semifinal

2 p.m.

(6) St. Joseph (Metuchen) at (2) St. Augustine Prep

South Jersey Group IV semifinal

3 p.m.

(3) Vineland at (2) Shawnee

(4) Toms River North at (1) Mainland Regional

South Jersey Group III semifinal

4 p.m.

(4) Cumberland Regional at (1) Moorestown

(3) Delsea Regional at (2) Hammonton

South Jersey Group II semifinal

2 p.m.

(3) Cinnaminson at (2) Middle Township

Regular Season

3:45 p.m.

Barnegat at Lakewood

4 p.m.

Cedar Creek at Lower Cape May Regional

Schalick at Millville

Atlantic City at Buena Regional

4:30 p.m.

Highland Regional at Wildwood

GIRLS LACROSSE

South Jersey Group III first round

2:30 p.m.

(16) Oakcrest at (1) Moorestown

3 p.m.

(10) Mainland Regional at (7) Lacey Township

3:45 p.m.

(9) Ocean City at (8) Ocean Twp.

Regular Season

3:45 p.m.

Pinelands Regional at Holmdel

4 p.m.

Our Lady of Mercy Academy at Millville

BOYS & GIRLS TRACK & FIELD

3 p.m.

Cape-Atlantic League Championships (at Egg Harbor Township)

Tri-County Conference Championships (at Delsea Regional)

BOYS/COED GOLF

3:30 p.m.

Delsea Regional at Cumberland Regional

3:45 p.m.

Toms River South at Southern Regional

4 p.m.

Absegami at Vineland

Egg Harbor Township at Ocean City

Lower Cape May Regional at Buena Regional

Atlantic City at St. Augustine Prep

Wildwood Catholic at Holy Spirit

St. Joseph at Cedar Creek

Penns Grove at Wildwood

GIRLS GOLF

4 p.m.

Cumberland Regional at Cherokee

 

VOLLEYBALL

Shore Conference Tournament (at Southern Regional)

4 p.m.

(1) Southern Regional vs. (4) Toms River South

5:30 p.m.

(2) CBA vs. (3) St. John Vianney

7:15 p.m.

Championship game