The Middle Township High School girls lacrosse team remained unbeaten, beating Our Lady of Mercy Academy 26-2

Bridget Ruskey scored seven goals for Middle, which is ranked eighth in The Press Elite 11. Jenna Herlihy added five goals for host Middle, and Allison Hunter had three.

Goalies Courtney Laing and and Samantha Kershaw combined for seven saves.

OLMA's Jackie Battaglia scored five goals.

OLMA 2 4-6

Middle Township 15 11-26

Goals-Battaglia (5), Mannion O. Rusky (7), Herlihy (5), Hunter (3), Anagnou (2), Riggitano (2), Fossett (2), Crippen (2), Bartha (2), McLaughlin MT.

Goalies-Ciccabelli (12) O. Laing (5), Kershaw (2) MT.

Records-Middle 12-0, OLMA 0-5.

Boys track and field

St. Augustine Prep 73,

No. 11 Vineland 66

At Vineland

100-Jeremiah Atoki V 11.1; 200-Nikel Evans V 23.0; 400-Atoki V 52.5; 800-Zac Carbonara V 2:11; 1,600-Patrick Ireland SA 5:04; 3,200-Ireland SA 11:14; 110 hurdles-Michaal Pallozzi SA 15.3; 400 hurdles-Pallozzi SA 59.8; 4x400 relay-SA (Pallozzi, Brandon Outlaw,Tommy Lipsett, Klaus Danjolli) 3:53.6; high jump-Alec Arena SA 5-6; long jump-Atoki V 18-9; triple jump-Atoki V 39-61/2; shot put-Mike McGrath SA 43-73/4; javelin-Nick Scelso SA 137-4; discus-Corinthian Dockery V 137-10; pole vault-Collin Wetherington SA 10-6.

Records-St. Augustine 4-1, Vineland 1-4.

No. 5 Oakcrest 93,

Ocean City 47;

No. 5 Oakcrest 83,

No. 6 Egg Harbor Township 57;

No. 6 Egg Harbor Township 87,

Ocean City 53

At Oakcrest

100-Maurice Bynum EHT 11; Brandon Younger O 11.2; M. Snowden/J. Cheesboro 11.3; 200-Bynum EHT 22.4; Luke Coffee O 22.5; Alvin braham EHT 22.6; 400-Abraham EHT 55.4; LaDarrell Dixon O 51.0; Luke Coffee O 51.6; 800-Ish Muhammed O 1:59.5; Barns EHT 2:00.5; E. Keenan OC 2:04; 1,600-Muhammed O 4:32.2; Keenan OC 4:32.8; L. Paone OC 4:34.2; 3,200-Paone OC 10:10; Hatek EHT 10:14; Maurice Paudani EHT 10:18.9; 110 hurdles-Ryan Givens OC 14.8; Ali'quan Stokes O 15.9; McLaughlin EHT 16.7; 400 hurdles-Muhammed O 57.2; Alex Arrington O 58.1; McLaughlin EHT 58.3; 4x400 relay-Oakcrest (Muhammed, Dixon, Arrington, Coffee) 3:30.7; high jump-Givens OC 6-0; Ryan Felker EHT 5-10; Jordan Ingram O 5-6; long jump-Brandon Younger O 21-5; Givens OC 20-6; Ingram O 19-9; triple jump-Givens OC 41-4; Ingram O 41-3; Younger O 41-1; shot put-Eric Morrison EHT 44-7; Lee EHT 43-1; Prescott Nimley O 41-8; javelin-Brandon Roberson O 149-5; Terrence Smith O 140-0; Henderson OC 134-9; discus-Lamb EHT 123-7; Jernee OC 116-7; Wan EHT 106-10; pole vault-Ray Rodriguez O 12-0; Vince Giordino O 11-0; Eric Wallerman EHT 9-0.

Records-Oakcrest 7-0, EHT 5-1.

No. 7 Southern Regional 79,

Jackson Memorial 61

At Southern

100-Reivei SR 11.3; 200-Southern 23.0; 400-Mooney JL 55.0; 800-Raynor SR 2:04; 1,600-Nocco SR 4.42; 3,200-Rafferay JL 10:13; 110 hurdles-Furlong 14.7; 400 hurdles-Furlong SR 57.3; 4x400 relay-Jackson 3:35.2; high jump-Ademilol JL 5-6; long jump-Lee JL 19-07.75; triple jump-Holden SR 41-3; shot put-Robinson SR 45-08.5; javelin-Butera SR 134-3; discus-Graham JL ; pole vault-Hardned JL 10.

Girls track and field

Mainland Regional 75,

Hammonton 64

At Mainland Regional

100-Amber Kluger M 12.5; 200-Tamera Webster H 26.7; 400-Vanessa Spollen M 1:02; 800-Zoe Conover H 2:35.0; 1,600-Jane Donio-Enscoe H 5:48.4; 3,200-Emma Bean M 12:46.7; 100 hurdles-Kluger M 15.7; 400 hurdles-Maggie Dods M 1:08.5; 4x400 relay-H (Conover, Martinez, Webster, Donio-Enscoe) 4:25.2; high jump-Dods/Fama (event called); long jump-Vicky Henry M 16-0 1/2; triple jump-Henry M 31-9; shot put-Brooke Beebe H 30-5; javelin-Farris Ellington H 109-1; discus-Courtney Campbell M 78-9; pole vault-Nachigall (H) and Fitzpatrick (MR) tied at 7-0.

From Monday

Pleasantville 75,

Middle Township 62

100-Hadiyah Aabid P 13.1; 200-Rebekah Clark P 27.1; 400-Barbra Bazemore P 1:02; 800-Tricia Stump M 2:46; 1,600-Stump M 6:03; 3,200-Micaela Urquhart M 15:19; 100 hurdles-Sammy Geisinger M 18.6; 400 hurdles-Mya Alston P 1:08.6; 4x400 relay-Pleasantville (4:26); high jump-Alston (height unavailable); long jump-Jasmine Cruzado P 11-8; triple jump-Mackenzie Oliver M 25-0; shot put-Stephanie Jorge P 31-9; javelin-Jorge P 91-8; discus-Maribeth Novsak M 78-6; pole vault-Malia Caminos M 7-6.

Boys volleyball

Kingsway Regional 2,

St. Augustine Prep 0

St. Augustine Prep lost to Kingsway Regional 25-14, 15-14.

Jack O'Brien had four kills and one dig, Gregory Burns had three kills, four assists and five digs, and Kevin Ryan had one kill, one block and one dig.