Atlantic City High School diver Logan McHenry won the boys Division A (large schools) championship at the South Jersey Coaches Association Invitational 6-Dive Meet on Wednesday at Gloucester County Institute of Technology.

Mainland Regional’s Jenna Santora finished second in girls Division A. John Morris of Cumberland Regional was the only diver in boys Division B.

McHenry, a junior, topped a field ot 10 divers with a six-dive personal-best score of 241.45. Cherry Hill East’s Ethan O’Neill was second with 222.55 points, and Egg Harbor Township’s Ben Balesteri was third with 210.95.

“I went into it with a good mindset and felt good,” said McHenry, a 17-year-old Ventnor resident. “I nailed all my dives but the last two.”

Kirby Quinn of Bishop Eustace won the girls Division A title, totaling 227.95 points to lead a field of 15. Santora scored 215.70.

Also in Division A girls, Courtney Lawler of Mainland was seventh (157.15), Atlantic City’s Alison Naoum placed eighth (146.6) and A.C.’s Riley Cahill was ninth (142.3).

St. Augustine Prep’s David Taylor was seventh in boys Division A (137.0) and Absegami’s Austin Goodwin was eighth (128.8).

Morris had a total of 202.35 in boys Division B. Pitman’s Siobhan Ryan won girls Divison B (145.65), and Cumberland’s Kaitlyn Wil-liams was third (133.45).

Boys swimming

Cape-Atlantic League

Oakcrest 79,

Millville 13

At Millville (Holly City Family Center), yards.

200 Medley Relay—O (Tyler Baldi, Joey Abbott, Bobby Kelly, Ryan Geibler) 1:57.9; 200 Freestyle—Ryan Leitz O 2:14.5; 200 IM—Baldi O 2:14.7; 50 Freestyle—Louis Parks O :24.3; 100 Butterfly—George Scheider O 1:01.5; 100 Freestyle—Abbott O :53.64; 500 Freestyle—Kelly O 5:39.10; 200 Freestyle Relay—O (Kyle Risley, PArks, Leitz, Schieder) 1:32.47; 100 Backstroke—Alex Dib O 1:14.4; 100 Breaststroke—Parks O 1:12.7; 400 Freestyle Relay—O (Risley, Baldi, Abbott, Scheider) 3:33.6.

Records—Millville 0-8; Oakcrest 4-3.

Shore Conference

Monsignor Donovan 98,

Barnegat 72

At Barnegat, yards.

200 Medley Relay—B (Billy Breunig, Riley Francisco, Grant Schull, Matt Ihnken) 1:50.68; 200 Freestyle—Breunig B 2:02.69; 200 IM—Cody Keany MD 2:25.19; 50 Freestyle—Alex Tenner MD :24.31; 100 Butterfly—;George Thompson MD :59.04 100 Freestyle—Brian Suatengco MD :53.42; 500 Freestyle—Connor Payne MD 5:22.05; 200 Freestyle Relay—B (Breunig, Scull, Ihnken, Francisco) 1:39.89; 100 Backstroke—Gerald Gallo MD :59.79; 100 Breaststroke—Billy Anderson MD 1:17.89; 400 Freestyle Relay—MD (Noah Hynoski, Payne, Thompson, Corbin Borrero) 3:45.22.

Record—Barnegat 1-5.

Girls swimming

Cape-Atlantic League

No. 11 Oakcrest 77,

Millville 17

At Millville (Holly City Family Center), yards.

200 Medley Relay—O (Ashley Juzwak, Deanna Sydow, Stephany Werner, Logan Day) n/a; 200 Freestyle—Danielle Scardino O 2:12.6; 200 IM—Dominique Brema O 2:43.7; 50 Freestyle—Werner O :28.3; 100 Butterfly—Connie Capone O 1:14; 100 Freestyle—Juzwiak O 1:01.6; 500 Freestyle—Sydow O 6:17.6; 200 Freestyle Relay—O (Danielle Lapergola, Amber Juzwiak, Werner, Taylor Phy) 1:53.5; 100 Backstroke—Sydow 1:09.88; 100 Breaststroke—Scardino O 1:18.7; 400 Freestyle Relay—O (Phy, Scardino, Lapergola, As. Juzwak) 4:10.3.

Records—Millville 0-9; Oakcrest 5-2.

Shore Conference

Monsignor Donovan 110,

Barnegat 59

At Barnegat, yards.

200 Medley Relay—MD (Kierra Dalton, Kaylee Hoeler, Shannon McMahon, Jenna Panek) 2:21.46; 200 Freestyle—Janina Talamayan MD 2:49.84; 200 IM—Liz Spernal MD 2:30.54; 50 Freestyle—Natalie Brown MD :26.66; 100 Butterfly—Stephanie Cushman 1:05.41; 100 Freestyle—Thea Reymann MD 1:00; 500 Freestyle—Jessica Heschle MD 6:48.80; 200 Freestyle Relay—MD (Hoeler, Emma Roth, McMahon, Katie Stillman) 1:57.49; 100 Backstroke—Collen Magley MD 1:11.56; 100 Breaststroke—Gabby Corpuz MD 1:17.23; 400 Freestyle Relay—MD (Brown, Heschle, Panek, Kamila Pawka) 4:44.77.

Records—Barnegat 0-5.