The New Jersey State Interscholastic Athletic Association released the seedings Thursday morning for the high school girls basketball playoffs. The seedings become official at noon Friday.

Games will be played as followed - the No. 1 seed will play the No. 16 seed, the No. 2 seed will play No. 15 and so on.

Here are the seedings:

South Jersey Group IV

1-Lenape

2-Washington Township

3-Shawnee

4-Williamstown

5-Clearview Regional

6-Eastern

7-Toms River South

8-Toms River East

9-Cherokee

10-Millville

11-Mainland Regional

12-Atlantic City

13-Toms River North

14-Southern Regional

15-Egg Harbor Township

16-Pennsauken

South Jersey Group III

1-Ocean City

2-Woodrow Wilson

3-Central Regional

4-Kingsway

5-Delsea

6-Timber Creek

7-Seneca

8-Winslow

9-Moorestown

10-Westampton Tech

11-Gloucester Tech

12-Pinelands Regional

13-Highland

14-Camden

15-Burlington Township

16-Hammonton

South Jersey Group II

1-Willingboro

2-Middle Township

3-Cinnaminson

4-Sterling

5-Cedar Creek

6-Collingswood

7-Woodstown

8-Lower Cape May Regional

9-Deptford

10-Haddonfield

11-Buena Regional

12-Pemberton

13-Barnegat

14-Bridgeton

15-Manchester Township

16-West Deptford

South Jersey Group 1

1-Haddon Township

2-Gloucester City

3-Glassboro

4-Pitman

5-Palmyra

6-Woodbury

7-Haddon Heights

8-Salem

9-Wildwood

10-Audubon

11-LEAP Academy

12-Maple Shade

13-Penns Grove

14-Paulsboro

15-Riverside

16-Camden Charter

South Non-Public B

1-Roselle Catholic

2-Gill St. Bernard's

3-Sacred Heart

4-Trenton Catholic

5-St. Joseph (Hamm.)

6-Timothy Christian

7-St. Rose

8-Ranney

9-Marist

10-Rutgers Prep

11-Our Lady of Mercy Academy

12-Holy Family

13-Wardlaw-Hartridge

14-Mater Dei

15-Wildwood Catholic

16-Moorestown Friends

South Non-Public A

The top three seeds receive byes.

1-Red Bank Catholic

2-Gloucester Catholic

3-Monsignor Donovan

4-Holy Spirit

5-St. John Vianney

6-Camden Catholic

7-Bishop Ahr

8-Holy Cross

9-Notre Dame

10-Paul VI

11-Bishop Eustace

12-Immaculata

13-Pingry