106 pounds

T1 Brandon Paetzell (Phillipsburg, 37-1) vs. T5 Robles (Emerson/Park Ridge, 36-4)

T3 Brandon Cray (Steinert, 35-1) vs. T7 Gonzalo Limenza (Bound Brook, 33-8)

B1 Ty Agaisse (Delbarton, 38-0) vs. B4 Sebastian Rivera (Christian Brothers Academy, 37-1)

B3 Jonathan Tropea (St. Joseph-Montvale, 35-4) vs. B2 Alec Kelly (St. Peter’s Prep, 35-4)

113

T1 Nick Suriano (Bergen Catholic, 38-0) vs. Kareem Askew (Clifton, 29-0)

T3 Zack Firestone (Clearview, 36-1) vs. B2 Owen McClave (Toms River South, 38-1)

B1 Patrick D`Arcy (Holy Spirit, 38-2) vs. B5 Lou Raimo (Hanover Park, 31-3)

B6 Christopher Tan (Robbinsville, 40-2) vs. Ryan Freeman (Paramus, 21-2)

120

T1 Luis Gonzalez (Don Bosco, 29-7) vs. T4 Nick Farro (Delbarton, 33-4)

T3 Alex Baider (Cherokee, 34-4) vs. B2 Michael Russo (St. Peter’s Prep, 30-5)

B1 Anthony Cefolo (Hanover Park, 38-5) vs. B5 John Amato (Timber Creek, 35-3)

B3 Bryan Damon (Jefferson Township, 37-2) vs. Michael Russo (Jackson Liberty, 36-0)

126

T1 Kyle Bierdumpfel (Don Bosco, 20-7) vs. T4 Tyler Hrycak (Wayne Valley, 31-7)

T3 Marc Mastropietro (Hasbrouck Hght/Wood-Ridge, 37-1) vs. B3 Ryan Pomrinca (North Hunterdon, 36-1)

B1 Craig de la Cruz (Bound Brook, 36-3) vs. B4 Pete Lipari (Bergen Catholic, 31-8)

B3 Ryan Budzek (Point Pleasant Boro, 27-1) vs. Salvatore Profaci (Monroe, 41-2)

132

T1 Anthony Giraldo (North Bergen, 38-0) vs. T4 J.P. Ascolese (Bergen Catholic, 30-9)

T3 Mark McCormick (Camden Catholic, 36-4) vs. Anthony Racobaldo (Williamstown, 37-2)

B1 Mike Magaldo (Watchung Hills, 36-1) vs. B5 Mohamed Farhan (Clifton, 37-2)

B6 Juan Rivera (Paulsboro, 36-4) vs. B7 Marcus Iwama (Rumson-Fair Haven, 31-2)

138

T1 Ronnie Gentile (Paulsboro, 38-1) vs. T5 Connor Muli (Shawnee, 34-1)

Travis Vasquez (Delbarton, 36-4) vs. Gordon Wolf (Lawrence, 25-0)

B1 Connor Burkert (St. Peter’s Prep, 30-6) vs. B4 Joseph Ghione (Brick Memorial, 12-3)

B6 Gavin Murray (Cranford, 38-0) vs. B2 Joe Trovato (Paramus, 37-1)

145

T1 Carl Buttitta (JF. Kennedy-Iselin, 33-3) vs. T4 Ryan Burkert (St. Peter’s Prep, 33-6)

T3 Dan Reed (Delbarton, 35-3) vs. T2 Jason Gaccione (High Point, 37-5)

B1 David McFadden (DePaul, 39-1) vs. B4 Matt Zovistoski (St. Joseph-Montvale, 39-4)

B3 Zach Wilhelm (Southern Regional, 26-6) vs. B2 John VanBrill (Clearview, 36-0)

152

T1 Gary Dinmore (Hunterdon Central, 37-2) vs. T6 Patrick DePasque (Clifton, 35-9)

T4 Inan Sikel (South Plainfield, 35-3) vs. Joseph Tavoso (Delbarton, 36-4)

B1 Maaziah Bethea (Trenton Central, 34-0) vs. B4 Michael Ciavarro (North Hunterdon)

B3 Jack Clark (St. Augustine Prep, 23-0) vs. B2 Joe Grello (Bergen Catholic, 27-5)

160

T1 Jonathan Schleifer (East Brunswick, 35-0) vs. T4 Jordan Pagano (Bergen Catholic, 30-6)

T3 John Faugno (Glen Ridge, 37-0) vs. T2 Joey Schultz (Howell, 35-2)

T1 Joshua Ugalde (Bound Brook, 34-3) vs. B4 Vincent Cariddi (River Dell, 35-4)

B3 Brett Donner (Wall, 36-1) vs. B2 Christian Stackhouse (Riverside, 39-0)

170

B1 Dillon Artigliere (Roxbury, 40-0) vs. T4 Sean Roesing (Secaucus, 36-0)

T3 Mike Fagg-Davis (Franklin, 36-2) vs. T2 Kevin Mulligan (Bergen Catholic, 29-11)

B1 Luke Farinaro (Don Bosco, 30-5) vs. Gerardo Jorge (Southern Regional, 30-8)

B3 Jake Kocsis (Phillipsburg, 38-3) vs. B2 Josef Johnson (Delbarton, 35-5)

182

T1 Johnny Sebastian (Bergen Catholic, 30-2) vs. T4 Sam Button (West Morris-Mendham, 38-1)

Phil Woods (Roselle Park, 31-1) vs. T2 Isaiah Soto (Bound Brook, 23-5)

B1 Joey Balboni (Brearley/Dayton, 38-1) vs. B5 Christopher Morgan (West Orange, 35-1)

B6 Cooper Gallagher (Ocean City, 37-1) vs. B5 Nicholas Costa (Brick Memorial, 28-2)

195

T8 Anthony Cassar (Montgomery, 40-0) vs. T5 Ed Shockley (Millville, 37-0)

T3 Robbie Maggiulli (Emerson/Park Ridge, 32-0) vs. Tyree Sutton (Keansburg, 36-3)

B1 Ralph Normandia (Franklin, 39-3) vs. B5 Christian Colucci (St. Peter’s Prep, 31-3)

B3 Michael Oxley (Christian Brothers Academy, 37-2) vs. B7 Jeff Velez (Brearley/Dayton, 35-4)

220

T1 Bryan Dobzanski (Delsea, 40-0) vs. T4 Jordan Fox, (St. Peters Prep, 29-5)

T6 Justin Walker (Wayne Valley, 35-3) vs. Shawn McCord (Red Bank Catholic, 33-2)

B4 Obi Kali (Millville, 30-6) vs. B1 Zack Chakonis (Don Bosco, 37-1)

B3 Tyler Poling (Brick Memorial, 24-4) vs. B2 Mike Markulec (Hopewell Valley, 38-0)

285

T1 Armond Cox (St. Peter’s Prep, 32-2) vs. T4 Tyler Gildner (Robbinsville, 34-2)

T3 Andrew Pacheco (Warren Hills, 34-2) vs. T2 Nicholas LaShell (Hanover Park, 31-0)

B1 Kevin Wilkins (St. Joseph-Montvale, 28-2) vs. B3 Andrew Stevens (Camden, 34-0)

B4 Noa Merritt (Pope John, 29-1) vs. B2 Stephen Johnson (Bound Brook, 23-1)

Started at The Press in 1993 as an Ocean County reporter. Moved to the copy desk in 1994 until taking over as editor of At The Shore in 1995. Became deputy sports editor in 2004 and was promoted to sports editor in 2007.