SEMIFINALS

106: Brandon Paetzell (Phillipsburg) d. Brandon Cray (Steinert), 7-1; Ty Agaisse (Delbarton) d. Alec Kelly (St. Peter’s Prep), 5-1.

113: Nick Suriano (Bergen Catholic) md.  Zack Firestone (Clearview), 10-1; Patrick D`Arcy (Holy Spirit) d. Christopher Tan (Robbinsville), 3-2.

120: Michael Russo (St. Peter’s Prep) d. Luis Gonzalez (Don Bosco), 2-1, utb; Anthony Cefolo (Hanover Park) d. Michael Russo (Jackson Liberty), 2-1, tb.

126: Kyle Bierdumpfel (Don Bosco) d. Ryan Pomrinca (North Hunterdon), 9-5; Craig de la Cruz (Bound Brook) d. Salvatore Profaci (Monroe), 5-1, OT.

132: Anthony Giraldo (North Bergen) d. Mark McCormick (Camden Catholic), 3-1; Mike Magaldo (Watchung Hills) md. Juan Rivera (Paulsboro), 9-1.

138: Ronnie Gentile (Paulsboro) d. Travis Vasquez (Delbarton), 3-2; Gavin Murray (Cranford) d. Connor Burkert (St. Peter’s Prep), 9-5.

145: Ryan Burkert (St. Peter’s Prep) d. Dan Reed (Delbarton), 8-2; David McFadden (DePaul) d. John VanBrill (Clearview), 5-2.

152: Gary Dinmore (Hunterdon Central) d. Joseph Tavoso (Delbarton), 5-3; Jack Clark (St. Augustine Prep) md. Maaziah Bethea (Trenton), 15-5.

160: Jonathan Schleifer (East Brunswick)  md. Joey Schultz (Howell), 15-2; Joshua Ugalde (Bound Brook) d. Christian Stackhouse (Riverside), 7-3.

170: Dillon Artigliere (Roxbury) d. Mike Fagg-Daves (Franklin), 7-2; Luke Farinaro (Don Bosco) d. Josef Johnson (Delbarton), 3-1.

182: Johnny Sebastian (Bergen Catholic) d. Phil Woods (Roselle Park), 14-7; Joey Balboni (Brearley-Dayton) md. Nicholas Costa (Brick Memorial), 16-7.

195: Anthony Cassar (Montgomery) d. Tyree Sutton (Keansburg), 3-1; Ralph Normandia (Franklin) d. Michael Oxley (Christian Brothers Academy), 3-2.

220: Bryan Dobzanski (Delsea) p. Justin Walker (Wayne Valley), 2:33; Zack Chakonis (Don Bosco) p. Mike Markulec (Hopewell Valley), 1:04.

285: Tyler Gildner (Robbinsville) p. Andrew Pacheco (Warren Hills), 4:52; Andrew Stevens (Camden) d. Kevin Wilkins (St. Joseph-Montvale), 3-1, OT.  

FOURTH-ROUND WRESTLEBACKS

106: Garrett O`Shea (Morris Knolls) d. Chris Wolf (Haddon Twp.), 3-1; Sebastian Rivera (Christian Brothers Academy) d. Jonathan Tropea (St. Joseph-Montvale), 10-7.

113: Nick DePierro (Freehold Twp.) d. Bobby Jordan (Woodbridge), 3-2, utb; Ryan Freeman (Paramus) d. Dean Caravela (Caldwell), 5-0.

120: Nick Farro (Delbarton) by injury default over Joe Ferinde (Nutley), (Inj. 5:00); Bryan Damon (Jefferson Township) d. John Amato (Timber Creek), 5-4.

126: Marc Mastropietro (Hasbrouck Heights-Wood-Ridge) d. Tyler Hrycak (Wayne Valley), 2-1; Pete Lipari (Bergen Catholic) d. Nick Ottaviano (Colts Neck), 8-4.

132: Kris Lindemann (Howell) d. Alex Sebahie (Paramus), 12-11; Dylan Nace (Hunterdon Central) d. Mekhi Lewis (Bound Brook), 4-3.

138: Connor Muli (Shawnee) d. Eric Friedman (West Morris-Mendham), 3-1; William Povalac (Edison) p. Joe Trovato (Paramus), 0:14.

145: Matt Barber (Westfield) d. Collin Boylan (Hunterdon Central), 3-2; Zach Wilhelm (Southern Reg.) d. Alec Donovan (Brick Memorial), 6-3.

152: Nick Velez (Westfield) d. Kyle Wojtaszek (Brick Twp.), 7-3; Michael Ciavarro (North Hunterdon) d. Joe Grello (Bergen Catholic), 2-1.

160: Jordan Pagano (Bergen Catholic) d. John Faugno (Glen Ridge), 6-1; Brett Donner (Wall) d. Tim Liquori (Jackson Liberty), 4-3.

170: Kevin Mulligan (Bergen Catholic) d. Sean Roesing (Secaucus), 6-3; Jake Kocsis (Phillipsburg) d. Gerardo Jorge (Southern Reg.), 3-2.

182: Sam Button (West Morris-Mendham) d. Michael Weiss (Parsippany Hills), 7-2; Jan Castellanos (Secaucus) d. Christian LaFragola (St. Joseph-Hammonton), 4-3.

195: Ed Shockley (Millville) d. Robbie Maggiulli (Emerson-Park Ridge), 8-3); Matt Correnti (Holy Cross) p. Anthony Landberg (Wayne Valley), 4:21.

220: Jordan Fox (St. Peter’s Prep) d. Shawn McCord (Red Bank Catholic), 3-0; Tyler Poling (Brick Memorial) d. Tyreek Smith (Moorestown), 3-2.

285: Patrick Toal (Raritan) p. Armond Cox (St. Peter’s Prep), 0:44; Stephen Johnson (Bound Brook) d. Noa Merritt (Pope John), 5-4, utb.

THIRD-ROUND WRESTLEBACKS

106: O`Shea (Morris Knolls) d. Gonzalo Limenza (Bound Brook),  5-3; Wolf (Haddon Twp.) p.  Paco Robles (Emerson-Park Ridge), 2:39; Tropea (St. Joseph-Montvale) d. Giovanni Ghione (Brick Memorial), 14-7; Rivera (Christian Brothers Academy) d. Evan DeLuise (Don Bosco), 3-0.

113: Jordan (Woodbridge) d. Owen McClave (Toms River South), 4-3; DePierro (Freehold Twp.) d. Kareem Askew (Clifton), 6-3; Freeman (Paramus) d. Austin Sisco (Pope John), 9-2; Dean Caravela (Caldwell) d. Lou Raimo (Hanover Park), 3-2.

120: Ferinde (Nutley) d. Alex Baider (Cherokee), 6-1; Farro (Delbarton) d. William Kui (DePaul), 11-5;  Damon (Jefferson Township) d. Mike Andreano (Glen Rock-Saddle Brook), 7-2; Amato (Timber Creek) p. Gianni Calo (Bridgewater-Raritan), 3:48.

126: Mastropietro (Hasbrouck Heights-Wood-Ridge) p. Christian Innarella (Delbarton), 5:29; Hrycak (Wayne Valley) d. Taylor Shay (Hackensack), 10-9; Ottaviano (Colts Neck) d. Ryan Budzek (Point Pleasant Boro), 6-5; Lipari (Bergen Catholic) d. Daniel Hedden (South Plainfield), 3-1, OT.

132: Sebahie (Paramus) d. Anthony Racobaldo (Williamstown), 11-1;  Lindemann (Howell) p. J.P. Ascolese (Bergen Catholic), 3:54; Lewis (Bound Brook) d. Marcus Iwama (Rumson-Fair Haven), 4-3; Nace (Hunterdon Central) p. Mohamed Farhan (Clifton), 2:16.

138: Friedman (West Morris-Mendham) d. Gordon Wolf (Lawrence), 6-0; Muli (Shawnee) d. Justin McTamney (Bordentown), 9-4; Trovato (Paramus) p. Alex Murray (Watchung Hills), 0:48; William Povalac (Edison) by injury default over Joseph Ghione (Brick Memorial) (Inj. 4:32).

145: Boylan (Hunterdon Central) d. Jason Gaccione (High Point), 3-1; Barber (Westfield) d. Carl Buttitta (JF. Kennedy-Iselin), 5-3;  Wilhelm (Southern Reg.) d. Sean Glasgow (Bound Brook), 4-2, OT; Donovan (Brick Memorial) p. Matt Zovistoski (St. Joseph-Montvale), 1:45.

152: Velez (Westfield) d. Inan Sikel (South Plainfield), 3-2; Wojtaszek (Brick Twp.) d. Patrick DePasque (Clifton), 4-0; Grello (Bergen Catholic) d. Nicholas Racanelli (Southern Reg.), 3-2; Ciavarro (North Hunterdon) d. Nick Romyns (Kittatinny), 3-2.

160: Faugno (Glen Ridge) d. Anthony Bassolino (Hanover Park), 3-1; Jordan Pagano (Bergen Catholic) p. Joseph Cutugno (Atlantic City), 1:49; Donner (Wall) md. James Ingersol (Egg Harbor Twp), 20-7; Liquori (Jackson Liberty) p. Vincent Cariddi (River Dell), 1:09.
 
170: Mulligan (Bergen Catholic) d. Kellen Whitney (Hammonton), 6-3; Roesing (Secaucus) d. Kieran Gerrity (Kittatinny), 2-1;Kocsis (Phillipsburg) d. Dean Sherry (Brick Twp.), 6-4, OT; Jorge (Southern Reg.) d. Vincent Mattia (Whippany Park), 5-4.
 
182: Weiss (Parsippany Hills) d. Isaiah Soto (Bound Brook), 9-4; Button (West Morris-Mendham) d. Victor Defrance (Delsea), 7-3; Castellanos (Secaucus) d. Cooper Gallagher (Ocean City), 4-2; LaFragola (St. Joseph-Hammonton) d. Christopher Morgan (West Orange), 2-1, 2tb.
 
195: Maggiulli (Emerson/Park Ridge) d. Dominic Carfagno (St. Joseph-Montvale), 8-5; Shockley (Millville) d. Kyle Stoll (High Point), 6-4, OT; Landberg (Wayne Valley) d. Jeff Velez (Brearley-Dayton), 9-7; Correnti (Holy Cross) d. Christian Colucci (St. Peter’s Prep), 4-2.
 
220: McCord (Red Bank Catholic) d. Jesse Windt (West Morris-Central), 4-2; Fox (St. Peter’s Prep) d. Christian Jenco (Bergen Catholic), 5-1; Poling (Brick Memorial) d. Steven Hill (Parsippany Hills), 4-1; Smith (Moorestown) d. Obi Kali (Millville), 7-6.
 
285: Toal (Raritan) d. Nicholas LaShell (Hanover Park), 3-2); Cox (St. Peter’s Prep) d. Kevin Feder (Don Bosco), 5-2; Johnson (Bound Brook) d. Kyle Cocozza (Howell), 5-4; Merritt (Pope John) d. Michael Remboski (Steinert), 4-2.

QUARTERFINALS

106: Brandon Paetzell (Phillipsburg) md. Paco Robles (Emerson-Park Ridge), 9-1);  Brandon Cray (Steinert) d. Gonzalo Limenza (Bound Brook), 2-0; Ty Agaisse (Delbarton) d. Sebastian Rivera (Christian Brothers Academy), 3-0; Alec Kelly (St. Peter’s Prep) p. Jonathan Tropea (St. Joseph-Montvale), 5:39.

113: Nick Suriano (Bergen Catholic) md.  Kareem Askew (Clifton), 9-1; Zack Firestone (Clearview) d. Owen McClave (Toms River South), 4-3; Patrick D`Arcy (Holy Spirit) d. Lou Raimo (Hanover Park), 6-3; Christopher Tan (Robbinsville) d. Ryan Freeman (Paramus), 5-1.

120: Luis Gonzalez (Don Bosco) d. Nick Farro (Delbarton), 7-6; Michael Russo (St. Peter’s Prep) d. Alex Baider (Cherokee), 3-2; Anthony Cefolo (Hanover Park) d. John Amato (Timber Creek), 4-2; Michael Russo (Jackson Liberty) d. Bryan Damon (Jefferson Township), 5-2.

126: Kyle Bierdumpfel (Don Bosco) d. Tyler Hrycak (Wayne Valley), 7-1; Ryan Pomrinca (North Hunterdon) d. Marc Mastropietro (Hasbrouck Heights-Wood-Ridge), 2-1; Craig de la cruz (Bound Brook) d. Pete Lipari (Bergen Catholic), 5-2); Salvatore Profaci (Monroe) d. Ryan Budzek (Point Pleasant Boro), 10-6.

132: Anthony Giraldo (North Bergen) p. J.P. Ascolese (Bergen Catholic), 5:53; Mark McCormick (Camden Catholic) d. Anthony Racobaldo (Williamstown), 3-1; Mike Magaldo (Watchung Hills) md. Mohamed Farhan (Clifton), 9-1; Juan Rivera (Paulsboro) d. Marcus Iwama (Rumson-Fair Haven), 5-4, 2tb.

138: Ronnie Gentile (Paulsboro) d. Connor Muli (Shawnee), 7-3;- Travis Vasquez (Delbarton) d. Gordon Wolf (Lawrence), 1-0, utb; Connor Burkert (St. Peter’s Prep) d. Joseph Ghione (Brick Memorial), 6-2; Gavin Murray (Cranford) p. Joe Trovato (Paramus), 5:08.

145: Ryan Burkert (St. Peter’s Prep) d. Carl Buttitta (JF. Kennedy-Iselin), 3-0; Dan Reed (Delbarton) d. Jason Gaccione (High Point), 4-2); David McFadden (DePaul) md. Matt Zovistoski (St. Joseph-Montvale), 9-0; John VanBrill (Clearview) p. Zach Wilhelm (Southern Reg.), 3:00.

152: Gary Dinmore (Hunterdon Central) d. Patrick DePasque (Clifton), 8-1; Joseph Tavoso (Delbarton) d. Inan Sikel (South Plainfield), 7-4; Maaziah Bethea (Trenton) d. Michael Ciavarro (North Hunterdon), 8-4; Jack Clark (St. Augustine Prep) md. Joe Grello (Bergen Catholic), 14-2.

160: Jonathan Schleifer (East Brunswick) md. Jordan Pagano (Bergen Catholic), 10-1; Joey Schultz (Howell) d. John Faugno (Glen Ridge), 4-3; Joshua Ugalde (Bound Brook) p. Vincent Cariddi (River Dell), 1:43; Christian Stackhouse (Riverside) d. Brett Donner (Wall), 5-2.

170: Dillon Artigliere (Roxbury) d. Sean Roesing (Secaucus) 9-3; Mike Fagg-Daves (Franklin) d. Kevin Mulligan (Bergen Catholic), 2-1; Luke Farinaro (Don Bosco) d. Gerardo Jorge (Southern Reg.), 3-0; Josef Johnson (Delbarton) d. Jake Kocsis (Phillipsburg), 3-2.

182: Johnny Sebastian (Bergen Catholic) d. Sam Button (West Morris-Mendham), 2-1; Phil Woods (Roselle Park) d. Isaiah Soto (Bound Brook), 3-2; Joey Balboni (Brearley-Dayton) md. Christopher Morgan (West Orange), 15-3; Nicholas Costa (Brick Memorial) md. Cooper Gallagher (Ocean City), 13-5.

195: Anthony Cassar (Montgomery) d. Ed Shockley (Millville), 4-3; Tyree Sutton (Keansburg) d. Robbie Maggiulli (Emerson-Park Ridge), 3-2; Ralph Normandia (Franklin) d. Christian Colucci (St. Peter’s Prep), 7-3; Michael Oxley (Christian Brothers Academy) d. Jeff Velez (Brearley-Dayton), 5-0.

220: Bryan Dobzanski (Delsea) d. Jordan Fox (St. Peter’s Prep), 5-0; Justin Walker (Wayne Valley) d. Shawn McCord (Red Bank Catholic), 5-3; Zack Chakonis (Don Bosco) md. Obi Kali (Millville), 16-3; Mike Markulec (Hopewell Valley) tf. Tyler Poling (Brick Memorial), 5:59, 18-2.

285: Tyler Gildner (Robbinsville) p. Armond Cox (St. Peter’s Prep), 3:23; Andrew Pacheco (Warren Hills) d. Nicholas LaShell (Hanover Park), 5-3; Kevin Wilkins (St. Joseph-Montvale) p. Noa Merritt (Pope John), 4:32; Andrew Stevens (Camden) d. Stephen Johnson (Bound Brook), 5-1.

SECOND-ROUND WRESTLEBACKS

106: Garrett O`Shea (Morris Knolls) d. Lucas Siegfried (Highland Reg.), 6-3; Chris Wolf (Haddon Twp.) p. Phil Ruiz (Becton Wallington), 2:44; Giovanni Ghione (Brick Memorial) p. Robert Cleary (Edison), 0:17; Evan DeLuise (Don Bosco) d. Brian Kuhlman (Manville), 5-3.

113: Bobby Jordan (Woodbridge) d. Denzel Tovar (Wall), 4-2; Nick DePierro (Freehold Twp.) p. Avery Shay (Don Bosco), 5:40; Austin Sisco (Pope John) p. Mojahed Hamdeh (Wayne Hills), 0:52; Dean Caravela (Caldwell) d. Dan Kee (Lakeland), 4-0.

120: Joe Ferinde (Nutley) d. Tyler Casamenti (Bergen Catholic), 5-2; William Kui (DePaul) p. Brandon Barbella (Eastern), 4:47; Mike Andreano (Glen Rock-Saddle Brook) p.  Max Rallo (Ocean Twp.), 4:38; Gianni Calo (Bridgewater-Raritan) d. Kyle Brown (Old Bridge), 7-3.

126: Christian Innarella (Delbarton) d. Brandon Murray (Toms River South), 7-0; Taylor Shay (Hackensack) md. Christian Silva (Kittatinny), 13-3); Nick Ottaviano (Colts Neck) tf. Tyler Gazaway (New Providence), 6:00, 18-3; Daniel Hedden (South Plainfield) d. Tyler Tepe (Passaic Valley), 5-1.

132: Alex Sebahie (Paramus) d. Bryan Brown (Southern Reg.), 4-1; Kris Lindemann (Howell) p. Maxwell Nauta (Warren Hills), 1:06; Mekhi Lewis (Bound Brook) d. Matthew Rose (Hasbrouck Heights-Wood-Ridge),  2-1;- Dylan Nace (Hunterdon Central) p. DJ Tirelli (River Dell), 3:59.

138: Eric Friedman (West Morris-Mendham) d. Lorenzo Ruggiero (Timber Creek), 3-1; Justin McTamney (Bordentown) p. Thomas Poklikuha (Pinelands), 3:21; Alex Murray (Watchung Hills) d. Laurien Anghelina (Bergen Catholic), 3-2; William Povalac (Edison) d. Nicholas Bossie (Robbinsville), 7-4.

145: Collin Boylan (Hunterdon Central) d. Brandon Bower (Holy Spirit), 3-0; Matt Barber (Westfield) d. Jordan Velez (West Orange), 3-2; Sean Glasgow (Bound Brook) md. Brock Worrell (Eastern), 13-4; Alec Donovan (Brick Memorial) p. Raymond Jazikoff (South Plainfield), 1:05.

152: Nick Velez (Westfield) d. Tyler Kallensee (River Dell), 5-2; Kyle Wojtaszek (Brick Twp.) d. Javiair White (Piscataway), 5-3; Nicholas Racanelli (Southern Reg.) d. Terrence Davis (St. John Vianney), 5-1; Nick Romyns (Kittatinny) d. Raymond Iodice (Caldwell), 7-3.

160: Anthony Bassolino (Hanover Park) d. Dean Drugac (Morris Knolls), 9-3; Joseph Cutugno (Atlantic City) d. Roy Forys (Becton Wallington), 6-4;- James Ingersol (Egg Harbor Twp) d. Brian Matthews (Roselle Park), 5-0; Tim Liquori (Jackson Liberty) d. Niko Cappello (Cranford), 3-0.

170: Kellen Whitney (Hammonton) d. Antrez Clagon (Toms River South), 3-1; Kieran Gerrity (Kittatinny) d. Kenny Long (Holy Cross), 5-4; Dean Sherry (Brick Twp.) d. Joseph Guzzo (North Hunterdon), 10-7; Vincent Mattia (Whippany Park) d. Mike Campbell (Collingswood), 10-5.

182: Michael Weiss (Parsippany Hills) d. Vinny Mainiero (St. Joseph-Montvale), 2-1; Victor Defrance (Delsea) d. Nick DePalma (DePaul), 9-2; Jan Castellanos (Secaucus) p.  Pat Miles (Collingswood), 2:30; Christian LaFragola (St. Joseph-Hammonton) d. Chad Freshnock (Middletown North), 9-7.

195: Dominic Carfagno (St. Joseph-Montvale) d. Cory Damiana (Lower Cape May), 6-4;  Kyle Stoll (High Point) d. James Valley (North Plainfield), 7-0; Anthony Landberg (Wayne Valley) d. Alex Foley (Shawnee), 15-9; Matt Correnti (Holy Cross) d. over Kenneth Bradley (Jackson Memorial), 7-6.

220: Jesse Windt (West Morris-Central) d. Michael Quintin (East Brunswick), 2-1; Christian Jenco (Bergen Catholic) d. River Ullrich (Steinert), 5-3; Steven Hill (Parsippany Hills) d. Ronald Picado (Bound Brook), 9-5; Tyreek Smith (Moorestown) d. Jesse Bauta (Southern Reg.), 3-1.

285: Patrick Toal (Raritan) d. Zachary Suarez (New Milford), 7-3; Kevin Feder (Don Bosco) d. Enmanuel Soriano (Passaic Co. VoTech), 7-2; Kyle Cocozza (Howell) d. Ethan Fox (Montville), 10-4; Michael Remboski (Steinert) d. Lloyd Jackson (Elizabeth), 6-3.

FIRST-ROUND WRESTLEBACKS

106: O`Shea (Morris Knolls) d. Nicholas Fierro (Seton Hall), 7-0; Siegfried (Highland Reg.) d.  Max Meyers (Watchung Hills), 5-4; Wolf (Haddon Twp.) d. James Murdoch (Clifton), 3-0; Ruiz (Becton Wallington) by forfeit over Fred Terranova (Jackson Memorial); Ghione (Brick Memorial) p. Troy Stanich (Roxbury), 1:02; Cleary (Edison) p. Trace Kinner (Kingsway), 3:39; Kuhlman (Manville) d. Steven Bergamo (Vineland), 5-2; DeLuise (Don Bosco) d.  Anthony Foggia (Northern Burlington), 5-0.

113: Tovar (Wall) d. Bill Henry (Audubon), 6-1; Jordan (Woodbridge) d. Evan Drill (Somerville), 4-2; DePierro (Freehold Twp.) d. Vincent Foggia (Northern Burlington), 9-5; Shay (Don Bosco) d. John Fuller (Westfield), 7-0; Sisco (Pope John) d. Kyle DiNapoli (Voorhees), 8-3; Hamdeh (Wayne Hills) d. Dan Ortega (North Bergen), 9-5; Kee (Lakeland) d. Tom DiGiovanni (Cranford), 5-4; Caravela (Caldwell) md. Eric Pruszinski (Lower Cape May),12-2.

120: Ferinde (Nutley) d. Mike Morina (Paulsboro), 8-1; Casamenti (Bergen Catholic) d.  Chris D`Alfonso (Absegami) 6-3, 2tb; Kui (DePaul) by forfeit over Tyler McBride (Camden Catholic); Barbella (Eastern) p. Khalil Zawaide (Clifton), 1:55; Andreano (Glen Rock-Saddle Brook) d. Dominick Gallo (High Point), 11-8; Rallo (Ocean Twp.) md. Cody Ihling (Voorhees), 13-1; Calo (Bridgewater-Raritan) d. Ryan Walsh (South Plainfield); 3-2; Brown (Old Bridge) by forfeit over Daniel Nobbs (Point Pleasant Boro)

126: Innarella (Delbarton) d. Stanley Atkinson (Kingsway), 7-1; Murray (Toms River South) d. Matt Noble (DePaul), 5-0; Silva (Kittatinny) d. Sam Morina (Paulsboro), 8-6); Shay (Hackensack) md. Michael VanBrill (Clearview), 17-4; Gazaway (New Providence) d. Robert DiPierro (Bordentown), 8-6; Ottaviano (Colts Neck) p. Colin Segan (Delran), 3:16; Hedden (South Plainfield) d. Nicholas Legreaux (Passaic Co. VoTech), 3-2;Tepe (Passaic Valley) p. Jimmy Goldschmidt (Cherokee), 5:17.

132: Sebahie (Paramus) d. Austin Scrivani (Kittatinny), 11-5; Brown (Southern Reg.) by forfeit over Michael Derin (High Point; Lindemann (Howell) d. Chris Muce (Monroe), 8-3; Nauta (Warren Hills) d. Marcus Miraglia (Delran), 5-4; Rose (Hasbrouck Heights/Wood-Ridge) d. Anthony Canfora (Seton Hall), 3-1; Lewis (Bound Brook) md. Tyler Brake (Cherry Hill West), 11-3; Tirelli (River Dell) p. Christian Bassolino (Hanover Park), 2:17; Nace (Hunterdon Central) p. Stewart Richardson (Schalick), 3:19.

138: Ruggiero (Timber Creek) d. Anthony Fano (Montville), 3-2; Friedman (West Morris -Mendham) d. Brandon Kui (DePaul), 1-0; McTamney (Bordentown) d. Thomas Dunphy (Passaic Valley), 3-2; Poklikuha (Pinelands) d. Steve Bonsall (Newark Academy), 8-3; Anghelina (Bergen Catholic) p. Nicholas Accetta (Bound Brook), 5:54; Murray (Watchung Hills) d. Chaz Bramble (Buena), 5-3; Bossie (Robbinsville) by forfeit over Joseph Oliva (Ridgewood); Povalac (Edison) d. Matt Wilhelm (Southern Reg.), 6-4, OT.

145: Boylan (Hunterdon Central) d. Danny Lynch (River Dell), 2-0; Bower (Holy Spirit) d. Manny Dominguez (North Bergen), 10-5; Barber (Westfield) by forfeit over Jarred Hodges (St. Augustine Prep); Velez (West Orange) d.  Romello Union (Neptune), 6-1; Worrell (Eastern) d. Craig Roumes (Roxbury), 7-4; Glasgow (Bound Brook) md. Sean Kelly (Northern Highlands), 15-7; Donovan (Brick Memorial) p. D J Mele (Cherokee), 3:36; Jazikoff (South Plainfield) d. Mark Papaneri (Cherry Hill West), 7-1.

152: Kallensee (River Dell) p. Luke Bohn (Jefferson Township), 0:51; Velez (Westfield) p. Patrick Swenson (Cherry Hill East), 3:30; Wojtaszek (Brick Twp.) p. Dom Demarco (Delsea), 0:38; Javiair White (Piscataway) 34-4 received a bye; Davis (St. John Vianney) md. Tyler Mullen (Northern Valley-Old Tappan), 17-6; Racanelli (Southern Reg.) md. Ronald Spera (Mount Olive), 11-3; Romyns (Kittatinny) d. Manny Ramirez (St. Peter’s Prep), 3-2, 2tb; Iodice (Caldwell) d. Avery DiNardi (Holy Cross), 6-4.

160: Bassolino (Hanover Park) md. Daniel Kilroy (Wayne Hills), 12-2; Drugac (Morris Knolls) d. Kyle McIntyre (Lenape High), 2-0; Forys (Becton Wallington) d. Brennan Humphrey (Shawnee), 6-0; Cutugno (Atlantic City) d. Nick Carey (DePaul), 7-4; Ingersol (Egg Harbor Twp) d. James Sonzogni (Clifton), 6-4; Matthews (Roselle Park) d. Chris Jacobson (Glen Rock-Saddle Brook), 5-4; Cappello (Cranford) d. Tom Nolan (Highland Regional), 9-2; Liquori (Jackson Liberty) d. Michael Sicola (North Hunterdon), 4-2.

170: Clagon (Toms River South) d. Joe Sindoni (Clearview), 3-2; Whitney (Hammonton) tf.  Dennis Kolenovic (Bogota-Weehawken), 5:30, 15-0; Long (Holy Cross) d. Austin Wright (Lenape High), 7-1); Gerrity (Kittatinny) md. Steve Loevsky (Roselle Park), 14-2; Guzzo (North Hunterdon) d. Nick Rodriguez (Clayton-Glassboro), 8-7; Sherry (Brick Twp.) p. Nathan Bueno (Becton Wallington), 1:35; Campbell (Collingswood) d. Ryan Doerr (Bound Brook), 8-4; Mattia (Whippany Park) p. Jala`a Darwish (Passaic Valley), 5:20.

182: Weiss (Parsippany Hills) d. Cort Hotz (Ridge), 5-1; Mainiero (St. Joseph-Montvale) d. Dean Helstowski (St. Peter’s Prep), 9-2; DePalma (DePaul) d. Kyle Lynch (Raritan); 11-9; Defrance (Delsea) d. Kody Eichlin (Delaware Valley), 6-2; Miles (Collingswood) d. James Potts (Cherry Hill West), 9-6; Castellanos (Secaucus) md. Jeff Lombardi (Don Bosco), 13-4; Christian LaFragola (St. Joseph-Hammonton)  d. DJ Barrett (Lenape Valley), 3-1; Freshnock (Middletown North) d. Ajala Modraza (Burlington City), 9-8.

195: Carfagno (St. Joseph-Montvale) d. Adrian Oceguera (Union City), 3-2; Damiana (Lower Cape May) p. Garrett Armstrong (Kittatinny), 3:07; Stoll (High Point) d. Nicholas D`Uva (Parsippany Hills), 8-4; Valley (North Plainfield) p. Danny DeLorenzi (Bergen Catholic), 2:55; Anthony Landberg (Wayne Valley) p. William Sanz (Absegami) 1:42; Foley (Shawnee) p. Mauro Altamura (Hasbrouck Heights-Wood-Ridge), 3:18; Bradley (Jackson Memorial) p. Aaron Saavedra (Bound Brook), 1:52; Correnti (Holy Cross) John Deaner (Collingswood), 1:04.

220: Quintin (East Brunswick) d. Donovan Mantone (Madison), 3-0; Windt (West Morris-Central) d. Gus Protogeropoulos (Newton), 3-1; Ullrich (Steinert) d. Shaun Stanley (Pascack Hills), 5-4); Jenco (Bergen Catholic) p. Chris Henchy (Absegami), 2:24; Hill (Parsippany Hills) d. Joseph Bongo (Caldwell), 3-1; Picado (Bound Brook) tf. Justin Gomez (North Bergen), 5:13, 18-3; Smith (Moorestown) d. Saverio Salcfas (Brearley-Dayton), 5-2; Bauta (Southern Reg.) d. Frank Fortino (Haddonfield), 7-4.

285: Toal (Raritan) d. Doug Flitcroft (Lower Cape May), 3-2; Suarez (New Milford) p. Thomas Lynd (St. Augustine Prep), 0:31; Soriano (Passaic County Vo-Tech) d. Davontae Randall (Paulsboro), 3-2; Feder (Don Bosco) d. Anthony Carbajal (Watchung Hills), 5-0; Fox (Montville) p. Stefanos Karpontinis (Notre Dame),  3:14; Cocozza (Howell) d. Nick Rivera (Brick Memorial), 3-2; Remboski (Steinert) p. Tarek Awad (Clifton), 0:51; Jackson (Elizabeth) d. Marek Tomanek (Delaware Valley), 3-1, OT.

Started at The Press in 1993 as an Ocean County reporter. Moved to the copy desk in 1994 until taking over as editor of At The Shore in 1995. Became deputy sports editor in 2004 and was promoted to sports editor in 2007.