BOYS BASKETBALL

Central, Group I Quarterfinal

Bound Brook 96, South River 64

Burlington City 68, New Egypt 56

Point Pleasant Beach 69, Keansburg 45

Shore Regional 41, Piscataway Tech 40

Central, Group III Quarterfinal Colts Neck 60, Wall 35

Lawrence 56, Princeton 43

Middletown North 79, Woodbridge 69

Northern Burlington 55, Ocean Township 54

Non-Public, North A Quarterfinal

DePaul Catholic 66, Union Catholic 60

Pope John XXIII 59, Don Bosco Prep 56

Seton Hall Prep 79, Bergen Catholic 62

St. Peter's Prep 83, Paramus Catholic 62

Non-Public, North B Quarterfinal

Notre Dame 50, Holy Spirit 48

Paul VI 52, Camden Catholic 49

St. Augustine 60, Christian Brothers 48

St. Joseph-Metuchen 60, Bishop Eustace Prep 43

North I, Group I Quarterfinal

Cedar Grove 43, Hasbrouck Heights 39

Cresskill 68, Bogota 36

Waldwick 61, Palisades Park 43

Wood-Ridge 67, Becton 62

North I, Group III Quarterfinal

Mount Olive 74, Ramapo 64

Old Tappan 70, Jefferson 68

Sparta 51, Passaic Valley 34

Teaneck 68, Pascack Valley 52

North II, Group I Quarterfinal

Bloomfield Tech 53, Weehawken 32

Dunellen 67, Ridgefield 51

Jonathan Dayton 73, Newark Vocational 67, OT

University 86, Arts 68

North II, Group III Quarterfinal

Chatham 56, Plainfield 54

Irvington 52, Colonia 44

Morristown 53, Rahway 51

Newark East Side 43, Mendham 21

South, Group I Quarterfinal

Haddon Heights 59, Haddon Township 48

Paulsboro 79, Wildwood 58

Penns Grove 65, Schalick 61

Pitman 54, Gloucester City 37

South, Group III Quarterfinal

Camden 93, Winslow 49

Hammonton 58, Kingsway 55

Moorestown 52, Burlington Township 32

Timber Creek 60, Delsea 44

GIRLS BASKETBALL

Central, Group I Quarterfinal

Metuchen 64, Manville 29

Point Pleasant Beach 75, Keyport 44

Shore Regional 35, Middlesex 30

South Hunterdon 41, New Egypt 33

Central, Group III Quarterfinal

Freehold 58, Somerville 34

Hopewell Valley Central 52, Middletown North 48

Middletown South 55, Northern Burlington 39

Neptune 68, Lawrence 35

Non-Public, North A Quarterfinal

DePaul Catholic 78, St. Dominic 44

Holy Angels 59, Pope John XXIII 27

Immaculate Heart 65, St. Vincent 31

Paramus Catholic 49, Mt. St. Dominic 31

Non-Public, South A Quarterfinal

Gloucester Catholic 64, Bishop Ahr 37

Monsignor Donovan 58, Bishop Eustace Prep 50

Red Bank Catholic 51, Holy Cross 37

St. John Vianney 64, Holy Spirit 41

North I, Group I Quarterfinal

Butler 47, Bogota 28

Cresskill 30, Hasbrouck Heights 28

Midland Park 67, North Warren 63

Verona 51, Park Ridge 39

North I, Group III Quarterfinal

Jefferson 66, Ramapo 56

Northern Highlands 45, Bergenfield 35

Pascack Valley 37, River Dell 25

Teaneck 52, High Point 32

North II, Group I Quarterfinal

Bloomfield Tech 41, Whippany Park 35

Jonathan Dayton 54, Dunellen 35

New Providence 74, Belvidere 53

Secaucus 61, Harrison 30

North II, Group III Quarterfinal

Chatham 56, West Morris 49

Cranford 50, Iselin Kennedy 45

Governor Livingston 47, Warren Hills 30

Mendham 42, Nutley 39

South, Group I Quarterfinal

Glassboro 57, Woodbury 46

Gloucester City 67, Haddon Heights 41

Haddon Township 66, Salem 34

Pitman 41, Maple Shade 35

South, Group III Quarterfinal

Delsea Regional 33, Kingsway 23

Ocean City 41, Winslow 25

Seneca 51, Woodrow Wilson 47

Timber Creek 44, Central Regional 43