BOYS BASKETBALL

5:30 p.m.

Bridgeton at Egg Harbor Township

Atlantic County Institute of Technology at Cedar Creek

Vineland at Mainland Regional

Cumberland Regional at Deptford Township

Buena Regional at Cape May Tech

Sacred Heart at Pleasantville

6 p.m.

St. Augustine Prep at Oakcrest

Glassboro at Wildwood

6:30 p.m.

Monsignor Donovan at Barnegat

Southern Regional at Toms River North

Toms River East at Lacey Township

Lakewood at Pinelands Regional

7 p.m.

Absegami at Atlantic City

Middle Township at Lower Cape May Regional

GIRLS BASKETBALL

14th Annual CresCom Bank Holiday Invitational (at Myrtle Beach Convention Center)

10 a.m.

Our Lady of Mercy Academy vs. Myrtle Beach

Regular Season

5:15 p.m.

Barnegat at Monsignor Donovan

5:30 p.m.

Egg Harbor Township at Bridgeton

Cedar Creek at Atlantic County Institute of Technology

Wildwood at Camden County Tech

Cape May Tech at Buena Regional

6 p.m.

Atlantic City at Absegami

Mainland Regional at Vineland

6:30 p.m.

Toms River North at Southern Regional

Lacey Township at Toms River East

Pinelands Regional at Lakewood

7 p.m.

Pleasantville at Sacred Heart

Lower Cape May Regional at Middle Township

Wildwood Catholic at St. Joseph

Hammonton at Highland Regional

BOYS SWIMMING

4 p.m.

Egg Harbor Township at Atlantic City

Holy Spirit at Mainland Regional

4:30 p.m.

Moorestown at St. Augustine Prep

Cape May Tech at Oakcrest (at Hess School)

5 p.m.

Gloucester Catholic at Cumberland Regional (at Wave Maker 4)

6 p.m.

Millville at Vineland

GIRLS SWIMMING

4 p.m.

Egg Harbor Township at Atlantic City

Holy Spirit at Mainland Regional

Our Lady of Mercy Academy at Middle Township (at Cape May County Special Services)

4:30 p.m.

Cape May Tech at Oakcrest (at Hess School)

5 p.m.

Gloucester Catholic at Cumberland Regional (at Wave Maker 4)

6 p.m.

Millville at Vineland

BOWLING

4 p.m.

Barnegat at Lakewood (at Ocean Lanes)

Toms River East at Lacey Township (at Ocean Lanes)

Pinelands Regional at Manchester Township (at Ocean Lanes)

Lenape at Hammonton (at DiDonato's)

Bishop Eustace at St. Augustine Prep (at DiDonato's)

WRESTLING

6 p.m.

Vineland at St. Augustine Prep

INDOOR TRACK AND FIELD

3:30 p.m.

Polar Bear Meet (at Cumberland Regional)