The Egg Harbor Township High School boys track team defeated St. Augustine Prep 94-49 in a Cape-Atlantic League matchup Tuesday.

Mike Pallozzi completed the 110-meter hurdles in 14.8 seconds for the Hermits and won the 400-meter hurdles in 58.5 seconds.

EHT's Amir Brock won the 200-meter sprint in 22.1 seconds while David Paduani completed the 1,600-meter run in 4 minutes, 46.5 seconds.

Paduani was also a part of the winning 4x400 relay with Mike Ashworth, Alvin Abraham and Alex Dessoye at 3:38.5.

St. Augustine falls to 1-1 for the season while EHT remains undefeated at 2-0.

At Egg Harbor Township

100-Maurice Bynum E 11.2; 200-Amir Brock E 22.1; 400-Alvin Abraham E 50.1; 800-Eric Barnes E 2:04.6; 1,600-David Paduani E 4:46.5; 3,200-Vinny Del Conte E 10:47; 110 hurdles-Mike Pallozzi SA 14.8; 400 hurdles-Pallozzi SA 58.5; 4x400 relay-E (Mike Ashworth, Paduani, Alex Dessoye, Abraham) 3:38.5; high jump-Brian Seward SA 6-0; long jump-Dante Moore E 19-2.5; triple jump-Keenan Henry E 37-7; shot put-Malcolm Lee E 46-10; javelin-Cody Antonucci SA 125-4; discus-Darren Wan E 119-9; pole vault-Colin Wetherington 10-6.

Records-EHT 2-0: St. Augustine 1-1 .

Absegami 90,

Atlantic City 49

At Oakcrest

100-Tie Ifrekea Andy, Arron Garcia A 11.4; 200-Garcia A 23.1; 400-Jarrel Ford AC 54.2; 800-Terrell Jackson A 2:09; 1,600-Bobby Maguire A 4:52; 3,200-Daniel Do A 10:47; 110 hurdles-Ken Farquharson AC 15.9; 400 hurdles-Farquharson AC 1:00.6; 4x400 relay-AC (Farquharson, Randy Cooper, Rajayhi Whittle, Ford) 3:47.2; high jump-Naeem Mosley AC 5-10; long jump-Andy A 20-11.5; triple jump-Garcia A 35-4.75; shot put-Will Samz A 44-4; javelin-Farquharson AC 126-3; discus-Gary Panter A 122-0; pole vault-Austin Nguyen AC 9-0.

Oakcrest 96,

Absegami 44

At Oakcrest

100-Luke Coffey O 11.2; 200-Coffey O 23.0; 400-Brandon Williams A 54.9; 800-Ish Muhammad O 2:07; 1,600-Muhammad O 4:51; 3,200-Danhei Do A 10:46; 110 hurdles-Stefen Fleming O 16.9; 400 hurdles-Muhammad O 1:00; 4x400 relay-O (Coffey, Kevin Stokes, Cameron Terry, Ladarrell Dixon) 3:39; high jump-Tie Jaden Britt O Jordan Ingrum O 5-10; long jump-Ifrekea Andy A 20-11.5; triple jump-Dixon O 42-8; shot put-Will Samz A 44-4; javelin-Terrance Smith O 161-7; discus-Gary Panter A 122-4; pole vault-Ray Rodriguez O 11-6.

Oakcrest 118,

Atlantic City 22

At Oakcrest

100-Luke Coffey 11.2; 200-Coffey O 23.0; 400-Jared Ford AC 54.2; 800-Ish Muhammad O 2:07; 1,600-Muhammad O 4:51; 3,200-Keanu Samarou O 11:00; 110 hurdles-Ken Farquharson A 15.9; 400 hurdles-Muhammad O 1:00; 4x400 relay-O (Coffey, Ladarrell Dixon, Kevin Stokes, Cameron Terry) 3:39; high jump-Naeem Mosley A 5-10; long jump-Dixon O 20-4; triple jump-Dixon O 42-8; shot put-Prescott Nimley O 43-3; javelin-Terrance Smith O 161-7; discus-Josh Brockenberry O 108; pole vault-Ray Rodriguez 11-6.

Records-AC 0-3; Absegami 1-2; Oakcrest 3-0.

Camden Tech 81,

Wildwood 50

At Wildwood

100-Linsley CT 11.7; 200-Linsely CT 23.9; 400-Abdiel Richards W 56.4; 800-Gilbert CT 2:20.6; 1,600-Trevor Gentek W 4:59.5; 3,200-Gentek W 11:08.7; 100 hurdles-Sean Webb W 18.6; 400 hurdles-Webb W 1:04.8; 4x400 relay-Camden Tech 3:57.1; high jump-Burgos CT 5-6; long jump-Ray Young 18-2; triple jump-CT 36-5; shot put-Raquan Walker W 36-0.25; javelin-Hope CT 113-9; discus-Upchurch CT 94-2; pole vault-not contested.

Wildwood 94,

Wildwood Catholic 11

At Wildwood

100-Richards W 12.1; 200-Richards W 25.1; 400-Richards W 56.4; 800-Kevin Santiago W 2:21.6; 1,600-Gentek W 4:59.5; 3,200-Gentek W 11:08.7; 100 hurdles-Webb W 18.6; 400 hurdles-Webb W 1:04.8; 4x400 relay-Wildwood 4:10; high jump-Webb W 5-4; long jump-Devonte Ogolsby W 14-5; triple jump-Jared Irwin W 33-5; shot put-Walker W 36-0.25; javelin-Daniel Domingez W 91-8; discus-Alex Amado 75-8; pole vault-not contested.

Records-Wildwood Catholic 0-2, Wildwood 1-2.

Note: First names for Camden Tech were unavailable.

Girls track and field

Camden Tech 88,

Wildwood 40

At Wildwood

100-Savage CT 13.2; 200-Crump CT 28.8; 400-Crump 1:13.9; 800-Austin CT 3:13.0; 1,600-Campbell CT 7:14; 3,200-N/A; 100 hurdles-Hediyah Farlow W 19.8; 400 hurdles-Tonya Claudio W 1:25.1; 4x400 relay-Camden Tech 4:36; high jump-Crump 4-4; long jump-Farlow W 13-0; triple jump-Jade Chandler CT 30-0; shot put-Taylor CT 28-8; javelin-Chelsea Mole W 76-9; discus-Davis CT 68-1; pole vault-N/A.

Records-Wildwood 0-2.

Note: First names for Camden Tech were unavailable.

Wildwood 71,

Wildwood Catholic 37

At Wildwood

100-Farlow W 13.4; 200-N/A; 400-Claudio W 1:15.8; 800-Emily Johnson WC 2:45.6; 1,600-Johnson WC 6:05; 3,200-Johnson W/C 15:39; 100 hurdles-Farlow W 19.8; 400 hurdles-WC 1:18.7; 4x400 relay-WC 5:18.4; high jump-Leshley Reyes W 4-4; long jump-Farlow W 13-0; triple jump-Farlow W 28-5; shot put-Reyes W 23-7; javelin-Mole W 76-9; discus-Reyes W 65-7; pole vault-N/A.

Records-Wildwood 1-2.

Oakcrest 103,

Atlantic City 36

At Absegami

100-Seiarah Dennis O 13.2; 200-Abigal Anmuth A 30.0; 400-Aisha Muhamad O 1:03; 800-Kathleen Ngo A 2:38; 1,600-Katia Naame A 5:46; 3,200-Jessica Fraone O 13:15; 100 hurdles-Dennis O 16.2; 400 hurdles-Muhammad O; 4x400 relay-O (Dennis, Muhammad, Hamler, Tomasello) 4:28; high jump-Maggie Madamba O 4-8; long jump-Dennis O 15-7; triple jump-Kanesha Foster O 32-4.5; shot put-Amber Anthony O 27-1.75; javelin-Anthony O93-5; discus-Lamirah Thomas A 71-8; pole vault-Lavta Ortiz A 8-0.